57-23 түріндегі жазбаша азайту. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2A бөлім – Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер.

Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Кудабаева А.К

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

57-23 түріндегі жазбаша азайту

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары

2.1.2.6 Мынадай жағдайларда: 34+23, 57-23/ 27+34, 61-27/47+33, 80-47, 100-35 екі таңбалы сандарды қосу мен азайту алгоритмын қолдану.

 Сабақ мақсаттары

57-23 жағдайындағы екі таңбалы сандарды азайту алгоритмын қолдану.

 Бағалау критерийлері

Екі таңбалы сандарды ондықтан аттамай азайтуды орындауда жазбаша есептеу алгоритмін қолданады.

 Тілдік мақсаттар

 

Жазбаша қосу және азайту алгоритмді айтады, математикалық терминдерді сөйлеу барысында қолдана алады.Қосу, азайту, бірліктер, ондықтар, қосынды, айырма, т.б. сөздерді қолданады.

 Құндылықтарды дарыту

 

Білім және зияткерлік

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік/

 /интернационализм

Білімдерін өмірде пайдалану

 Пәнаралық байланыстар

АКТ пәнімен байланысты

Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру

Дүниетану пәнімен байланысты

 АКТ қолдану дағдылары

Тақырыпқа берілген тапсырма негізінде.

Бастапқы білім

Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

«Жылы алақан»

Жұптар бір-біріне қарама-қарсы тұрып, басбармақтан бастап саусақтарын тигізіп, келесі сөздерді айтады:

-Барлық істе саған сәттілік тілеймін! Рахмет!

Қол.Бас.Жүрек.

-Балалар, бүгінгі сабақта бізге Шульманның 3 көмекшісі қажет болады. Олар: бас, қол, жүрек.

-Миымызбен жақсы ойланып, ойлағанымызды қолымызбен іске асырып, мейірімді жүрегімізбен сезіну керекпіз.

Сабақтың ортасы

25 минут

7 минут

(МК, Т)

Сабағымыздың мақсаты:

57-23 жағдайындағы екі таңбалы сандарды азайту алгоритмын қолдану.

«Ойлан! Тап!» ойыны

-Балалар, сабақтың тақырыбын анықтау үшін, мына парақтардағы тапсырмаларды орындау керек.

Оқушыларға парақтар таратылады. Оқушылар топта ақылдаса отырып, тапсырмаларды орындап, санды анықтайды.

Амалдарды орындаңдар:

(100 – 50 ) + 7 =..... -57 саны.

34, 23, 57.

/Топтар орындаған тапсырмаларымен ауысады және бірін-бірі тексереді/

-Балалар, қандай сандар шықты?

-Бұл сандардың қандай ұқсастығы бар?

Айырманы баған түрінде, яғни жазбаша тәсілді қолданып, үйренеміз.

57

-

23

34

Сергіту сәті

Топтар бір-бірінің жұмыстарын бас бармақпен бағалайды.

-Балалар, ауызша есептеу мен жазбаша есептеудің қандай айырмашылығы бар?

Ауызша есептеулерді үлкен разрядтардан бастайды, амалды солдан оңға қарай жылжи отырып орындайды.

-Ал жазбаша есептеулерді бірліктер разрядынан бастап, оңнан солға қарай жылжиды.

Оқулықтың 12-бетіндегі «Сабақ кестесі» тапсырмасын орындау.

«Қарындаштар» тапсырмасын орындау.

(Ө,Қ) Өздік жұмыс

Жазбаша есептеу тәсілін көрсете отырып, тапсырмалар орындау.

4613 =

57 25 =

75 – 21 =

83 – 41 =

Қалыптастырушы бағалау

• Баған түрінде жаз және түсіндіре отырып шығар.

55-14 47-12 69-17 48 – 24

Жұмысты ерте орындаған оқушыға өздігінен өрнектер құруды ұсынамын.

Өздік тапсырма

«Ойлан» тапсырмасы

Қосындысы 50 болатын сандар жұбын таңда.

Үлестірмелі парақтар

Сергіту сәті

ҚБ парақтары

Сабақтың соңы

3 минут

  • Рефлексия:

-Балалар, Шульманның «Үш көмекшісінің » пайдасы тиді ме?

-Бүгін не үйрендіңдер?

  • Өзін-өзі бағалау.

«Өз жетістігін бағалау парағы»

Оқушылар түрлі-түсті стикерлер арқылы өздерін бағалайды.

Стикерлер арқылы

Дифференциация –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу