Сандарды және өлшеу нәтижелерін салыстыру. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Пән аты: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1ВТарау : Артық және кем

Математика

Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И.

Сынып:

Қатысқандар:18

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

Сандарды және өлшеу нәтижелерін салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

2.1.1.9 «Артық/кем» ұғымдары қатынасын түсіну2.1.1.10 «Артық/кем» және «есе артық/ есе кем» ұғымдары қатынасын ажырату

 Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

  • Тура және кері ретте бірліктермен ондықтармен, жүздіктермен сандарды өсу және кему ретімен орналастыра алады.

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

  • оқушылардың көпшілігі екіліктермен,үштіктер өсу және кему ретімен орналастыра алады.

Кейбір оқушылар істей алады:

  • кейбір оқушылар сандарды разрядтарға жіктеп төрттіктермен, бестіктермен өсу және кему ретімен орналастыра алады.

 Бағалау критерийлері

«артық,кем»ұғымдарының қатынасын білу,

сандарды салыстыруда тиісті ұғымды дұрыс қолдана алу дағдылары бағаланады.

 Тілдік мақсаттар

 

  • артық, кем,
  • артық, кем; … қарағанда кем…; дәл … сол сияқты
  • … артық, … көп
  • салыстыр, салыстыру, мән, қосынды
  • түсіндіру, сандық өрнек

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Сабақ барсында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, бірлесіп тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады.

 Пәнаралық байланыстар

Берілген сілтеме арқылы белсенді тақтадан артық,кем, тең таңбаларын түсіндіруге арналған бейнебаян көрсету арқылы АКТ пәнімен байланыс орайды.

Алдыңғы меңгерілген білім

Санау жалғасы:көптаңбалы сандар:

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(Ұ) Оқушылармен шеңбер құру. Белсенді тақтадан берілген сілтеме арқылы бейнебаянды көрсетіп, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы мен мақсатын оқушылардың өздеріне айтқызу.

Дәптермен жұмыс барысында көркем жазу орындау.

2 12 20 2 12 20 3 13 30 3 13 30

Артық,кем, тең таңбаларын түсіндіруге арналған бейнебаян

https://www.youtube.com/watch?v

=_8oT-7ejYhs

Ламинатталған қағаз,

маркер

Сабақ ортасы

Оқушылардың ауызша және жылдам есептеу дағдыларын дамыту мақсатында төмендегі тізбекті қарастыру.

«Тізбек» ауызша санау

Нешеуі артық, нешеуі кем?

(Ж) Жұппен жұмыс. Оқушылармен төмендегі үлгіде дайындалған карточкаларды толтыруды жұппен орындауларын тапсыру.

62 +  = 70  – 6 = 9

 + 8 = 30 33 –  =28

72 * 8 * 35 = 45

62 * 20 * 7 = 49

54 * 9 * 20 = 25

36 * 30 * 8 = 58

1. Сыныптағы ұлдар мен қыздарды салыстыру.

2. Сыныптағы парталар мен орындықтарды салыстыру

3. Сыныптағы гүлдер мен шкафтарды салыстыру.

Сандарды қалай салыстырамыз?

1). Егер бір сан үш таңбалы, ал екіншісі екі таңбалы болса, онда үш таңбалы сан әрқашанда артық болады. Өйткені екі таңбалы санда жүздігі жоқ.

2). Егер екі сан да үш таңбалы болса, алдымен жүздіктеріндегі цифрларды салыстырамыз. Егер олар әртүрлі болса, салыстырамыз. Қай санның жүздігі артық, сол сан үлкен.                              

3).Егер сандарда жүздіктері тең болса, ондық разрядтарды салыстырамыз. Ондығы артық сан үлкен болады.

4).Егер сандарда ондықтары тең болса, бірлік разрядтарды салыстырамыз. Бірлігі артық сан үлкен болады. 49 ... 100

201 *99

1111 *888

300 *2001

Сергіту сәті.

Орнымыздан тұрайық,

Белімізді жазайық.

Жоғары-төмен қарайық,

Солға-солға түзу түр.

Оңға-оңға түзу түр,

Алға қарайбір адым,

Артқа қарай бір адым

Бойымызға күш жинап,

Бір дем алайық.

3 Арифметикалық диктант.

63 + 17 * 17 + 63

25 + 20 * 25 + 2

59 – 34 * 59 – 36 45 – 17 * 55 – 17

80 – 31 * 80 – 21

18 + 4 * 18 + 40

72 + 8 * 8 + 72 67 – 24 * 47 – 24

82 + 8 * 8 + 82

15 + 7 * 7 + 15

91 – 40 * 91 – 42 74 – 38 * 84 – 38

Ламинатталған ақ қағаз, маркер.

Сабақтың соңы

Кері байланыс

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

дифференциация сабақ барысында тапсырма бойынша қарастырылады

Сабақ мұғалім оқушылардың салыстыра алу дағдысынының қандай дәрежеде қалыптасқандығын қалыптастырушы бағалау жұмысындағы кестені толтыруынан байқайды.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу