Кестенің көмегімен есептер шығару. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В бөлім: Жиындар. Логика элеметтері

Күні:19.04.17ж

Сынып: 1В

Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Сагинова Г.Т.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Кестенің көмегімен есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.4.2.1 дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау

1.4.2.2 ** сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу

Сабақ мақсаттары

Кестенің көмегімен логикалық есептерді шығару

Бағалау критерийлері

Тұжырымдардың ақиқат, жалғандығын анықтайды

Тілдік мақсаттар

Кесте,жол, баған

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық, құрмет

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі

Бастапқы білім

Диаграмма құрастыру

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2-3 мин

(Ұ)Таңғы шеңбер

Екі топқа бөлініп, «Ақиқат-жалған» ойынын өткізу.

  • Пияз- ащы
  • Орамжапырақтың дәні бар
  • Сүттің түсі қызыл
  • Қарбыз- ең үлкен жеміс
  • Чипсы- өте пайдалы тағам
  • Күріштен ботқа жасауға болады
  • Алма жер астына жасырынып өседі
  • Тамақ ішкенде сөйлеуге болмайды

1 шапалақ-қол алысады

2 шапалақ – құлақпен амандасады

3 шапалақ – арқамен амандасады

4 шапалақ – құшақтасады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Кестенің көмегімен логикалық есептерді шығарамыз

Интерактивті тақта

Логикалық есептер

Сабақ ортасы

2 мин

5 мин

5мин

7-8 мин

8-10мин

(Ө) Ойын «Сенемін-сенбеймін»

(Т) Кестені толтыр

(ҚБ) Топтар бір-бірін тексереді

(МК) Есепті кестемен шығар

Мақсаты:Логикалық есепті кестемен шығаруға үйрету.

Нұсқаулық: оқушыларға интерактивті тақтадан көрсете отырып, есептің шығару жолын түсіндіру

Сергіту сәті

(Ж) Оқулықпен жұмыс –есептерді шығар

Мақсаты:

Нұсқаулық: оқушылар жұпта отырып, есптерді кестенің көмегімен шығарады

(Т) Шығармашылық тапсырма

Мақсаты: Кестенің көмегімен шығаруға болатын есеп құрастырып үйренеді

(ҚБ) Әр топ жұмысын тақтаға іледі, басқа топтар түсті сигналдар арқылы бағалайды

(Ө)Жұмыс дәптерімен жұмыс. 113-бет

(ҚБ) Тапсырмаларды орындайды, жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды.

Кесте

Ойын тапсырмалары

Кестелер, дөңгелек,үшбұрыш,төртбұрыштар

Интерактивті тақта

Есептер

Ақ қағаз

Дәптер

Сабақтың соңы

2 мин

Бекіту сұрақтары:

Рефлексия:

-Балалар, әр топтың алдында түрлі іс-әрекеттегі смайликтер бар.Әр топ бүгінгі іс-әрекеттеріне байланысты смайликті таңдап алсын және өз таңдауын түсіндірсін.

-Кім мақсатқа жетті?

-Қандай қиындықтар болды?

-Қандай тапсырма қызықты болды?

«Өз жетістігін бағалау» парағы

Оқушыларға жасыл және сары стикерді таңдап, өз жеке жетістігін бағалау ұсынылады.

стикерлер

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар логикалық есептерді өздері құрастырады

Өзін-өзі, өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау.

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу