Математикалық Наурыз. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 Сбөлім: Теңдік және теңсіздік. Теңдеулер

Мектеп: НИШ Көкшетау қаласы

Мұғалімнің аты-жөні: Сабитова А.С.

Күні: 17.03.2017ж

Сынып:1А

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Математикалық Наурыз

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3-тоқсанда алған білім деңгейлерін анықтау, бекіту.

Сабақ мақсаттары

Сандарды қосамыз, азайтайтамыз, салыстырамыз; Теңдеуді шешуді үйрнеміз;

Бағалау критерийлері

Сандарды қосу, азайту, салыстыру дағдыларын бекіту; Теңдеуді шешу дағдыларын жетілдіру;

Тілдік мақсаттар

Әріпті және санды өрнек. Қосу, азайтуға байланысты өрнектерді әртүрлі оқу.

Құндылықтарды дарыту

Достық қарым-қатынас

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, , қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Тақтада сызу, қарау, тыңдау

Бастапқы білім

100-ге дейінгі сандық жүйені түсінуі; салыстыру және салыстыру терминдерін пайдалана білу, әріпті, санды өрнектер.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

Таңғы шеңбер

Міне менің жүрегім

Барлығы жүректен басталады.

Міне менің басым

Ол барлығын басқарады.

Математиканы түсініп, білуге жол ашық!

Өрнектерді көрсету, оқу, сабақ тақырыбын анықтау.

Сабақтың мақсаты: Сандарды қосамыз, азайтайтамыз, салыстырамыз; Теңдеуді шешуді үйрнеміз;

  • Қандай мереке жақындап қалды? (оқушылардың жауабы)
  • Бүгінгі тапсырмалар осы мерекемен байланысты болмақ.

Интерактивті тақта

Слайд

Сабақ ортасы

5-7 мин

6 минут

5минут

8 минут

5 минут

1. (ТЖ) Бәйге

Мақсаты:Берілген өрнектерді шапшаң есептеп шығару.

Нұсқаулық:

1.Бірінші оқушы өрнекті оқып, мәнін жазады.

2.Келесі оқушы жалғастырады.

3.Бірінші аяқтаған және қатесіз орындаған топ жеңіске жетеді.

16 – 6+2 15 – 5 + 4 19 – 9 + 6 13 – 3 + 9

8 + 6 8 + 5 7 + 6 7 + 9

20 + 30 + 4 60 + 20 + 2 50 + 40 + 2 50 + 20 + 5

12+3 - 5 18+1- 6 16+3 - 4 17+2 - 8

ҚБ)Топтар бір-бірін тексереді. Шапалақ арқылы

2. (ЖЖ) Арқантартыс

Мақсаты: Санды және әріпті өрнектерді салыстыру.

Нұсқаулық:

1.Өрнектерді салыстыру

2. Жұбымен ауыстырып, тексеру

45 + 5* 45 + 4 78 - 8 * 78 + 8

а+в * а – в х + 9 * х + 10

10 + 20 * 20 + 10 с + 5 * 5 + с

(ҚБ) Тақта бойынша жұптар бір-бірін тексереді, қателерін талдайды.

3. (ТЖ) Әткеншек

Мақсаты: Теңдеудің шығару алгоритмін кезекпен жазу.

Нұсқаулық:

1. Теңдеуді шешу

х + 6 = 10 8 + c = 18 9 – a = 3 b - 2 = 10

(ҚБ) Топтар бір-бірін тексереді

Сергіту сәті

4.Ж)

Мақсаты: Есепті шығару, кері есеп құру.

Нұсқаулық:

1.Есептің шешуі мен жауабын табу

2. Кері есеп құрастыру, шешуі мен жауабын табу.

Болды – 12 бала

Кетті – 5 бала

Қалды - ? бала

(ҚБ) Тақтада орындаған оқушылардың жұмысы арқылы бағалау.

Үлестірмелі қағазға жазу.

Слайд

Көңілді сергіту жаттығулары

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

Мақсатқа қайта оралу.

Амалдардың мәнін таба алдым

Теңдеуді шығара аламын

Кері есеп құрастыру білемін

Өрнектерді салыстыра аламын

Бағдаршам арқылы бағалау

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу