Басқатырғыштарды шешу. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

2B-тарау: Сандар және заңдылықтар

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Басқатырғыштарды шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

1.4.2.2 ** - бірдей цифрлары мен пішіндері бар басқатырғыштарды шешу

Сабақтың мақсаты

Бірдей цифрлары мен пішіндері бар басқатырғыштарды шеше алады.

 

Бағалау критерийлері

Басқатырғышты шешу жолдарын анықтайды және түсіндіреді

Құндылықтарды

дарыту

еңбек және шығармашылық;

 Пәнаралық байланыстар

Өнер, қазақ тілі және әдебиет

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

3 мин

(Ұ) Өткен сабақты қайталау.

Шеңберге жиналу

«Ауадағы диалогтар» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау.

Таныстырылым

Сабақтың ортасы

7 мин

3 мин

7 мин

5 мин

5 мин

1.Жаңа сабақ

Ой шақыру:

«Жасырын сөзді тап» басқатырғышы

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

А ә б ғ д е з қ л м н о р ш і

-Қандай атау шықты?

-Бізді қоршаған әлем

-Бұл атау неге байланысты деп ойлайсыңдар?/оқушылардың жауабын тыңдау/

-Бұл атау біздің ортақ тақырыптың атауы

Ал ,біз бұл атауды не арқылы шығардық?

-Дұрыс айтасыңдар ,басқатырғыш арқылы

-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Басқатырғыштарды шешу»

Сабақтың мақсатын айту.

Бірдей цифрлары мен пішіндері бар басқатырғыштарды шешу

Бағалау критерийлерін оқушылармен бірге құрастыру.

(Ө.Ж) «Ойлан тап»

Мақсаты:тиісті амал таңбасын қойып,ойлау қабілеттерін арттыру.

9 5 3=1 4 6 8=18

Осы өрнектер туралы не айта аласыңдар?

Топтық жұмыс:

Деңгейлік тапсырмалар

Бағалау критерийі:Басқатырғыштардың шешу жолдарын анықтайды және түсіндіреді

1-топ: А деңгейі

Суреттің орнына тиісті сандарды тауып жаз. Бірдей суреттің орнына бірдей сандар қойылады.

+ =30 50- =40

+ = 30 40- =

- 20 -10

2- топ:

2-топ В деңгейі

Егер санды дұрыс пайдалансаң,мақал шығады:

2-2 3-1 3-2 5-1 1-2 6-2 1-2 1000-1 д 2-1

Күш білімде

3-топ С деңгейі

Сандық кестені пайдалана отырып,жоғалған санды тап:

22

34

Сергіту сәті «Құрылысшы»

Оқушылар әрқайсысы өз үйлерін санау арқылы құрастырады.

Дәптермен жұмыс:

Сандарды көркем жазу

Математикалық диктант

40 пен 30-дың айырмасы;

80 нен 40-ты кеміт;

60-қа 30-ды арттыр;

70 пен 10-ның қосындысы:

(Ұ)Артық санды тап.

2, 6, 7, 13, 8, 5

10, 20, 30, 36, 40, 50

37, 58, 67, 88, 100

Кеспе сандар

Кеспе

сандар

Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия

«Бас бармақ» әдісі бойынша өзін-өзі бағалайды.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Өзін-өзі бағалау. Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы.

Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақтың басында партада дұрыс отыруды,денені тік ұстау туралы ескертулер жасау

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу