Әлеуметтік желілер біздің өмірімізді қалай өзгертуде? Қазақ тілі (орыс сыныбы), 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
| |||||
Сабақтың тақырыбы: | Әлеуметтік желілер біздің өмірімізді қалай өзгертуде? | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Т5. Негізгі ойды анықтау | |||||
Сабақ мақсаты | 7.Т5. Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. | |||||
Бағалау критерийлері: | Сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтінге сәйкес келетін 2 дұрыс тұжырымды белгілейді. Өз ақпараты жайында әңгімелейді. Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды. | |||||
Құндылықтарды игерту: | Азаматтық жауапкершілік, көпшілдік, құрмет құндылықтары, тіл мен мәдениет, т.б. | |||||
Пәнаралық байланыс | Информатика, өзін-өзі тану, т.б. | |||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: | Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. | |||||
Тілдік мақсаттар: | Пән лексикасы және терминология: Әлеуметтік желі, ғаламтор, қоғамдастық, қолданушылар, сайттар, т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша, .... Ойымды қорытындылайтын болсам, | |||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Ғалматордың пайдасы мен зияны | |||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақытты жоспарлау 3 минут | Қызығушылықты ояту «Көңілді доп» Оқушылар шеңберге тұрып алдыңғы сабақта өткен мәтіндегі ақпараттарды, жаңа сөздерді еске түсіреді. Мұғалім орыс тілінде тақырып бойынша сөз айтып, добын оқушыға лақтырады. Ал оқушы аудармасын айтып, добын мұғалімге бағыттайды немесе өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою ұсынылады. Ғаламтордың зиянды жақтары қандай? Ғаламтордың пайдалы жақтары қандай? Тәуелділік дегеніміз не? Экономить время Библиотека Большая длинная очередь Денежные переводы Зависимость т.с.с. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлері анықталады. |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 минут | Тыңдалым алдындағы тапсырма. (1 мин бастап-3:23 мин) https://www.youtube.com/watch?v=CzNjRdhY65E Оқушыларды суреттер арқылы жұпқа бөлу. 1-жұп: 2-жұп: 3-жұп: 4-жұп: 5-жұп: 6-жұп: Тыңдалым алдындағы тапсырма. Сөздікпен жұмыс жасап, мағыналарын анықтайды. 1-жұп: Ми жұмысының нашарлауы бітпейтін ақпарат – зияткерлік қабілет - дамытпайды – ұмытшақтыққа алып келеді – ақпараттық қоқыс – есте сақтау қабілеті – 2-жұп: Шынайы өмірде адамдармен қарым-қатынас жасай алмау әпсәтте – байланыс жасау – шынайы араласу қабілеті төмендетеді – 3-жұп: Тәуелділік жас буын – ұйқысынан тұра сала – кез келген жағдайда – қолынан телефон түспейді – қоғамнан алшақтау – 4-жұп: Денсаулыққа зияны көп қозғалыс жасамайды - артық салмақ жинау – достармен көңіл көтеру – серуендеу – қызықты емес – 5-жұп: Ұйқының бұзылуына алып келеді шамадан тыс пайдалану – студенттер, жас балаларда байқалады – ұйқы бұзылады – ұйқы жасушаларын зақымдайды – 6-жұп: Депрессия және жалғыздық шамадан тыс пайдалану – әсер етеді – бас ауруы – депрессия – мазасыздық - Тыңдалым тапсырмасы. Жұптық жұмыс. В,С деңгейіндегі оқушылар мәтінге сәйкес келетін 2 дұрыс тұжырымды белгілесе, мәтін не жайында екендігін А деңгейіндегі оқушы әңгімелейді. 1-жұп: Ми жұмысының нашарлауы
Жауап: дұрыс, бұрыс, дұрыс 2-жұп: Шынайы өмірде адамдармен қарым-қатынас жасай алмау
Жауап: дұрыс, дұрыс, бұрыс 3-жұп: Тәуелділік
Жауап: дұрыс, дұрыс, бұрыс 4-жұп: Денсаулыққа зияны
Жауап:бұрыс, дұрыс, дұрыс 5-жұп: Ұйқының бұзылуына алып келеді
Жауап: дұрыс, бұрыс, дұрыс 6-жұп: Депрессия және жалғыздық
Жауап: дұрыс, дұрыс, бұрыс Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Сыныппен жұмыс. Әр жұп өз ақпаратымен бөлісе отырып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. А деңгейіндегі оқушы барлық ақпаратты жинақтап, мәтін жайында әңгімелейді. Немесе тақтаға класстер/ төмендегі дөңгелек сызу ұсынылады. Бағалау критерийлері: Сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтінге сәйкес келетін 2 дұрыс тұжырымды белгілейді. Өз ақпараты жайында әңгімелейді. Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 3 мин | Рефлексия Жасыл алма-өзіме ризамын Сары алма-қателіктер болды Қызыл алма-қателіктер болғанымен, түзетуге асықтым Үйге тапсырма Жаңа сөздерді жаттау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Оқушыларға мәтінді түсінуге қатысты жекелеме қолдау жасалады, жұптастыру арқылы саралау жүзеге асады. | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. Бағалауда бағдаршам және БК арықлы өзін-өзі бағалау жүзеге асырылады. | Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.