Айналамен танысу. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары


Пән:қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4-бөлім:

«Бізді қоршаған әлем»

Күні:

Сынып: 1 «с»

Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Аленова А.А.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Айналамен танысу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.6 Орфоэпиялық нормаларды сақтау

1.1 Тыңдалым тәсілдерін қолдану

Сабақ мақсаты

1.2.6.1 қазақ тілінің төл дыбыстарын дұрыс артикуляциялау

1.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдап, сәйкес жауабын анықтау.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:

  • Мұғалімнің, оқушылардың қолдауымен сөйлемдерді айтады. Таныс сөздердің мағынасын біледі.

Оқушылардың көпшілігі:

Баяу айтылған сөздерді түсінеді.

Кейбір оқушылар:

Таныс сөздерді сөйлеуде орынды қолдана алады.

Бағалау критерийлері

Қазақ тілінің төл дыбыстарын анық айтады;

Сөздің мағынасын түсінеді.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

Үй жануарлары, жылқы, құлын, қой, қозы, сиыр, бұзау, түйе, бота, мысық, марғау, ит, күшік.

Диалог және айтылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Қандай? ...... ұнай ма? .... бар ма?

Құндылықтарды дарыту

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;
  • Ынтымақтастық;
  • Отбасы мүшелеріне деген құрмет.

Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың жеке және жұптаса отырып жұмыс жасаулары негізінде жүзеге асады.

Пәнаралық байланыстар

«Бізді қоршаған әлем» тақырыбы негізінде алған білімдерін өзін-өзі тану пәнінде оқушылар еркін қолдана алады.

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Үй жануарларының атауын жекеше және көпше түрде атай алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

«Жетістік баспалдағымен» таныстыру.

Қызығушылығын ояту.

«Әріптер базары»

Оқушылар бір-бір әріптен таңдап алып, сол әріптен басталатын сөздер айтады. Бір оқушыға бір минут уақыт беріледі. Әріптерді араластырып, екінші рет алады. Жаттығу екі рет қайталанады.

Ж. Қ. Ә. А. Ү. С.Б. Е. Т. К.

Сабақтың ортасы

5 минут

5 минут

5 минут

10 минут

(Ұ.Ө.) Тыңдалым алды тапсырма.

Слайд арқылы жекеше және көптік форманы және үй жануарларының атауын қайталау.

(Ө) Тыңдалым. Тыңдап отырып суреттерді белгілеп отырады. (Аудиоматериал екі рет тыңдатылады)

Менің атамның үйінде көп жылқылар бар. Ағам оларға су береді. Менде кішкентай құлын бар. Оның түсі қара. Досымның үйінде мысық бар. Оның түсі сұр. Мысықтың марғаулары бар. Олар әдемі.

Бағалау. Тақтадағы үлгіге қарап өз жұмыстарын бағалайды.

Бағалау критерийі

иә

жоқ

Сөздердің мағынасын түсінеді.

Түстерді ажырата алады.

Айтылым. «Сиқырлы қалпақ» ойыны. «Сұрақ, жауап»

Мұғалім сиқырлы қалпақты бір оқушының басына кигізіп, сұрақ қояды. Оқушы жауап берген соң, қалпақты келесі оқушының басын қигізіп, сұрақ қояды. Ойын осылай жалғасады.

Саған қандай жануарлар ұнайды?

Сенің үйіңде мысық бар ма?

Сен қандай үй жануарларын білесің?

Саған марғау ұнай ма?

Сенде қандай үй жануары бар?

5 минут

«Жетістік баспалдағы»

Мен тәртіп сақтадым. 3 балл

Мен әріптермен сөз айттым. Әр сөз 1 балл.

Мен тыңдалымда қате жіберген жоқпын. 2балл

Мен сұрақтарға жауап бердім. 2 балл

Мен сұрақ қойдым. 2 балл

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Оқушының аты_____________________________ 30.11.2016ж.

Оқушының аты

Полина

Даша

Алиса

Мадина

Вика

Алинур

Бернар

Ислам

Тимур

Алишер

Оқушының аты_____________________________ 30.11.2016ж.

Оқушының аты

Полина

Даша

Алиса

Мадина

Вика

Алинур

Бернар

Ислам

Тимур

Алишер

Оқушының аты______________________________________ 30.11.2016 ж.

Менің атамның үйінде көп жылқылар бар. Ағам оларға су береді. Атам маған кішкентай құлын бар. Оның түсі қара. Досымның үйінде мысық бар. Оның түсі сары. Мысықтың марғаулары бар. Олар әдемі. Олардың көзі жасыл.

Менің атамның үйінде көп жылқылар бар. Ағам оларға су береді. Атам маған кішкентай құлын бар. Оның түсі қара. Досымның үйінде мысық бар. Оның түсі сары. Мысықтың марғаулары бар. Олар әдемі. Олардың көзі жасыл.

  • Бұл қандай жануарлар?
  • Саған ұнайды ма?
  • Оның түсі қандай?
  • Оның аты кім?
  • Ол не жейді?
  • Ол не ішеді?
  • Ол не істейді?
  • Бұл қандай жануарлар?
  • Саған ұнайды ма?
  • Оның түсі қандай?
  • Оның аты кім?
  • Ол не жейді?
  • Ол не ішеді?
  • Ол не істейді?

 Менің мысығым бар. Оның түсі ақ. Оның аты Мурка. Мурка сүт ішеді. Ол менімен ойнайды. Мурка маған ұнайды.

 

 Менің мысығым бар. Оның түсі ақ. Оның аты Мурка. Мурка сүт ішеді. Ол менімен ойнайды. Мурка маған ұнайды.

 Менің мысығым бар. Оның түсі ақ. Оның аты Мурка. Мурка сүт ішеді. Ол менімен ойнайды. Мурка маған ұнайды.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.