Қолжетімді ақпарат негізінде мәліметтерді талдау. Информатика, 8 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.2А бөлім - Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақ тақырыбы | Қолжетімді ақпарат негізінде мәліметтерді талдау | |||||||||
Оқу мақсаты | 8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кірістірілген функцияларды қолдану | |||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||
Бағалау критерилері: |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәндік лексика мен терминология: Жол, баған, ұяшық Формула, функция, статистикалық функциялар, максималды мән, минималды мән, орташа мән Оқу мен жазуға арналған пайдалы фразалар
| |||||||||
Дағдылық құндылықтар
| Жұптық тапсырмаларды орындау барысында сыйлстық қарым-қатынастарды дамытып, ынтымақтастық дағдылар орнатып, сындарлы көзқарас пен сыни ой дамытылуға бағытталған дағдылық құндылықтар қарым-қатынас арқылы дамытылады. Академиялық адалдық: басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу академиялық адалдық принциптерін сақтаудан тұрады. | |||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика, статистика | |||||||||
Бастапқы білімдері: | Excel электрондық кестесімен жұмыс жасау дағдылары | |||||||||
Сабақ барысы: | ||||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқу ресурстары | ||||||||
Кіріспе бөлім 0-5 мин |
Оқушылардың электронды кестелердегі салыстырмалы, абсолютті сілтемелер, формула қою дағдыларын тексеру үшін Стартер.xlsx файлындағы тапсырманы уақытқа орындауды сұрау. Нәтижені талдау. Дифферренциация: Қабілеті жоғары оқушылар сыныптағы басқа оқушыларға кеңес бере алады. Дескриптор: Excel электрондық кестесінде:
| Excel файлы Стартер.xlsx | ||||||||
Негізгі бөлім 5-10 мин 11-30 мин |
Оқушылар жұпта Интеллект-картаны толықтырады (негізгі ұғымдар, мәліметтер типі, форматы, негізгі функциялар).
Оқушылар тапсырманы электронды кестені қолдана отырып орындайды. Тапсырмалары бар файлдар (статистикалық, математикалық функцияларды пайдалана отырып шешу)
Оқушылар тапсырманы жеке түрде орындайды. Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, қажет болғанда көмек береді. | Таратпа материал №1 Интеллект-карта Статистикалық функциялар.xls | ||||||||
15 мин |
Дескрипторлар:
| Таратпа материал Қалыптастырушы бағалау | ||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия:. Осы сабақта не үйрендіңіз ? Сіз үшін не түсініксіз ? Келешекте нені білгіңіз келеді ? | Презентация | ||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||
Дифференциация: Қабілеті жоғары оқушылар есептер шығаруда қабылеті төмен оқушыларға қолдау көрсетеді.
| Жекелей тапсырманы орындау барысында өз жұмыстарын дескрипторлар арқылы өзіндік / жұпта тексеру. Жұмыс жасау барысында мұғалімнің бақылауы, бағалауы. | Компьютермен жұмыс жасау барысында эргономика талаптарын ұстауды естеріне салу. | ||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? | ||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.