Кестелерді тағайындау және пішімдеу. Информация, 7 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Бөлім. 3 Электрондық кестелердің элементтерін форматтау | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Кестелерді тағайындау және пішімдеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Форматировать элементы электронной таблицы Электрондық кестелер элементтерін пішімдеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Ученики должны понять, что оформление таблиц важное дело. Оқушылар бұл кестелердің маңыздылығын түсінуі тиіс. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі | Ученики объясняют зачем нужно оформление текста в таблицах Кестелерде мәтінді рәсімдеу не үшін қажет екенін оқушылар түсіндіреді. Ученики приводят аргументы своего видения оформления предложенной таблицы. Оқушылар ұсынылған кестені рәсімдеу бойынша өзіндік көзқарасына дәлелдер келтіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Предметная лексика и терминология: Ячейка, строка, столбец, строка меню, строка состояния, форматирование текста. Cell, row, column, menu bar, status bar, text formatting. Пәндік лексика және терминология: Ұяшық, жол, баған, мәзір жолы, қалып жолы, пішімдеу мәтін. Cell, row, column, menu bar, status bar, text formatting. Полезные фразы для диалога/письма: Ячейка в Excel – это основной элемент электронной таблицы, образованный пересечением столбца и строки. Имя ячейки (адрес ячейки) задаются … Для того чтобы применить вертикальное расположение текста, необходимо … Диалогқа/хатқа қажетті сөйлемдер: Excel ұяшығы – бұл баған және жол қиылысында құрылған электрондық кестелердің негізгі элементі. Ұяшықтар аты (ұяшық мекені) қойылады ... Мәтінді тік орналастырып қолдану үшін, керек... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Электрондық кестелер туралы бастапқы білім. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар | ||
Сабақ басы 0-4 мин | (W) Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. | Презентация. | ||
Сабақ ортасы 5-38 мин | (W) Показать данную картинку и спросить: что не так с данной таблицей? Осы суретті көрсете отырып, сұрақ қою. - Бұл кестедегі қатені табыңыз? Провести диалог с учениками, подвести их что необходимо применить форматирование к таблице для удобного восприятия человеком. Задать вопрос: как можно улучшить данную таблицу? Когда ученики ответят можно показать второй рисунок: Адамға ыңғайлы қабылдау үшін кестені пішімдеуге жетелеу бойынша оқушылармен диалог жүргізу. Сұрақ қою: осы кестені қалай жақсартуға болады? Оқушылар жауап беріп жатқан кезде екінші суретті көрсетуге болады: Сказать, что так более читабельно Далее можно показать видео – приложение 1. Кратко пройтись по «Формату ячеек», продемонстрировав как вызвать данное меню и что находится на вкладках этого меню. Осылай оқылуға ыңғайлы екенін айту. Бұдан әрі бейнебаян (1 қосымшаны) көрсетуге болады "Ұяшықтар форматы" бойынша қысқаша тоқталу, аталмыш мәзірді қалай қолдануға болатындығын және осы мәзірдің қосымша бетінде не орналасқанын көрсету.
(I) Оқушыларға осындай кесте құрып, пішімдеуді сақтау. Оқушылар өз жұмысын аяқтар кезде, бір-бірінің жұмысын үлгі бойынша сәйкестігін салыстыруды сұрау. | ПК/ экран / доска MS Excel Видео взято с YouTube канала Андрея Сухова | ||
Сабақ соңы 38-40 мин | Задать вопросы: Что такое ячейка? Что такое шрифт? Как объединить ячейки? Где можно изменить направление текста? Сұрақтар қою: Ұяшық дегеніміз не? Қаріп дегеніміз не? Ұяшықтарды қалай біріктіруге болады? Қай жерде мәтін бағытын өзгертуге болады? | |||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Дифференциация выражена в оказании индивидуальной поддержки отдельным учащимся | Вопросы – ответы, взаимооценивание учеников по индивидуальным заданиям. | Урок проходит не полностью за компьютером, при взаимооценивании ученики проверяя друг друга переходят с места на место. | ||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? |
| |
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? | ||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.