3D үлгілерін құру тәсілдерін таңдау. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Графика және жобалау пәнінің сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бейнелердің негізгі түрлері және олардың құрылысы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

3D үлгілерін құру тәсілдерін таңдау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.3.2.

Қатты денелі (призма, пирамида, цилиндр, конус, сфера, тор) және беттік моделдеу (күрделі формалар) салыстыру және құру тәсілдерін таңдау

 Сабақ мақсаттары

* Қатты және беттік моделдеуді салыстыру

* Құру тәсілдерін таңдау және құру

 Жетістік критерийлері

* Қатты және беттік үлгілеуді салыстырады

* * Құру тәсілдерін таңдау

 Тілдік мақсаттар

 

Пәнге тән Лексика және терминология:

Қатты денелі және беттік моделдеу, интерфейс, сплайн желісі, геометриялық беттер, растрлық және векторлық бағдарламалар, панель, қысу операциясы, қаңқалы бет және т. б.

Диалогтар мен хаттарға арналған пайдалы өрнектер:

* Қатты денелі модельдеудің негізгі тәсілдері …

• Бұл нысан модельденген тәсілмен ...

* 3D үлгісін жасау кезінде операцияны қолданыңыз ... құрал-саймандар…

* Негізгі 3D кезеңдері

 Құндылықтарды дарыту

 

 

* Еңбек және шығармашылық

* оқушылар арасында ынтымақтастық құру

 Пәнаралық байланыстар

Информатика, геометрия, сызу.

 АКТ қолдану дағдылары

* аралас (білімді тексеру, жаңаларын меңгеру, қолдану), акт қолданумен растрлық және векторлық графиканың графикалық операцияларымен жұмыс істеу •

Бастапқы білім

Определение видов визуализации 3D модели

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3-5 мин

Сәлемдесу. Сыныпта коллаборативті орта құру. Сергіту сәті.

2.Сабақ тақырыбымен танысу және сабақтың мақсатын қою және сабақта іс-әрекет.

Сабақтың ортасы

30-мин

.* 3D модельдерді құрудың қандай тәсілдері бар?

* 3D модельдерін құрудың түрлі тәсілдерін атаңыз — қатты денелі примитивтерді, айналу операцияларын, қысуды, буль операцияларын және т. б. пайдалана отырып.

* Күрделілігі әр түрлі бөлшектердің 3D үлгілерін жасау үшін не білу қажет.

Бұл міндетті іске асыру үшін негізгі техникалық нысандарды талдау, оларды құру алгоритмі бойынша топтастыру және модельдеу негізіне алынуы мүмкін базалық шешімдерді жасау қажет.

(И) (Ф) практикалық жұмыс

3D үлгілеу бойынша алғашқы жұмыстардың бірі — қимасы бар геометриялық дененің қатты денелі моделін құру (сурет.1). Тапсырма проекциялық сызуға жатады.

кесіндісі бар 3D моделін құру алгоритмі.

Дескрипторлар:

• Жұмыс ортасын құру:

* AutoCAD ашу;

* 3D модельдеу жұмыс кеңістігіне өту;

* модель кеңістігінің лимиттерін қайта орнату: сол жақ төменгі бұрышының координаттары 0,0 және оң жақ жоғарғы 100, 100;

* торды қосу;

* изометрия — ЮЗ түрін орнату;

* сызбаның барлық өрісін көрсету.

* визуалды стиль орнату-шынайы;

* "үлгі" деп аталатын қабатты жасау және оны ағымдағы жасау.

* Қатты примитив жасау (цилиндр) :

* X осі айналасында координаттар жүйесін 90 градусқа бұру

* Кесу контурын салу.

* Құру ыңғайлылығы үшін қадамдық және Объектілік байланыс жасау.

* Жабық контурды объект-облыс етіп түрлендіру

* Құрылған аймақты пайдаланып Қатты денені жасау командасы

* Азайту командасын пайдалана отырып, цилиндрден жасалған денені шегеру

https://moluch.ru/archive/64/10252/

Сызықпен геометриялық дененің 3d моделін құру алгоритмі

https://books.ifmo.ru/file/pdf/2287.pdf

3Д моделін жасау технологиясы

https://knowledge.autodesk.com/ru/support/autocad/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2018/RUS/AutoCAD-Core/files/GUID-84E193D7-A18D-4EE2-B978-19E4AFBCAEEC-htm.html

3D-модельдің қаңқасын жасау

Сабақтың соңы

5мин.

И) жұмыстарды қарау. Оқушылар өз жұмысын және өз сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерий (дескриптор) бойынша бағалай алады.)

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу