Примитивтерді қолдана отырып геометриялық құрылыстар. Графика және жобалау, 11 сынып, сабақ жоспары, 3 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ақпаратты визуализациялаудың графикалық әдістері мен құралдары (компьютерлік графика) | Мектеп: | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны | қатыспағандар: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Примитивтерді қолдана отырып геометриялық құрылыстар | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.1.4.3 Знать и применять технологию ускорения и оптимизации процесса создания 2D объектов (шрифты, линии чертежа, геометрические построения, сопряжения) растровой и векторной графике, вывода изображений на печать 11.7.1.1 Выполнять творческие и прикладные задания по графическому моделированию средствами компьютерной графики | |||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушы:
| |||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы:
| |||||||||||
Тілдік мақсат
| Пәнге тән лексика және терминология: Үлгі, қабаттар, кірістіру, бекіту. Диалогтар мен хаттар үшін пайдалы өрнектер: Үлгіні қолдана отырып, біз 2D сызбасын жасаймыз… | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Бір-бірін құрметтеу топтағы студенттердің қарым-қатынас процесінде, бағалау кезінде қалыптасады. Ұқыптылық пен байқау, қызығушылық, графикалық сауаттылық сияқты қасиеттерді тәрбиелеу. | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Информатикамен байланыс. Компьютерді пайдалану, информатика сабағында компьютермен жұмыс жасау дағдылары "Графика және дизайн" пәні бойынша оқу мақсаттарына қол жеткізуге, AutoCAD-да жұмыс істеу дағдылары мен дағдыларын игеруге ықпал етеді. | |||||||||||
АКТ пайдалану дағдылары | Заманауи ақпарат құралдарымен, технологиялармен (автоматтандырылған жобалау) жұмыс істеу дағдылары. | |||||||||||
Алдыңғы білім | 2D кескінін орындау процесін оңтайландыру үшін шаблон құру туралы білім. Оқуды қосымша ақпарат көздерін пайдалануға ынталандыру үшін (Интернеттегі сілтемелермен жұмыс). | |||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған қызмет сабақта | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 2 минут | 1.Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын, сондай-ақ бағалау критерийлерін айтамыз. Сабақтың мақсаты: Оңтайландыру технологиясын 2D сызбасын құру процесінде қолданыңыз. Бағалау критерийлері:
| |||||||||||
Сабақтың ортасы 29 минут 4 минут | 2. Жаңа тақырыпқа кіріспе. Балалар, бүгін біз алдыңғы сабақта жасалған шаблон негізінде объектінің 2D сызбасын орындаймыз. Сызбаны орындаудың ыңғайлылығы үшін біз сурет салатын картаны интерфейсіміздің жұмыс графикалық кеңістігіне енгіземіз. 3.Интерактивті тақтада мұғалімнің демонстрациясы: (демонстрация кезінде оқушылар мұғаліммен бірге сабақтың осы практикалық бөлігін орындайды. Жұмыс алдында ДК-де жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасын сақтау туралы еске саламыз)Этапы работы: А) үлгіні ашыңыз; Б) "кірістіру" қойындысында "Қосу" пәрменін орындаңыз»: В) Компьютерде карточкалары бар қалтаны алдын-ала жасаңыз. Таңдалған суретті жүктеңіз: Г) Картаны М1:1-ге дейін ұлғайтып, оны масштабтаймыз Д) Сызбаны құру үшін қабаттарды қолданамыз. Бірінші қабатта біз осьтер саламыз: Е) Содан кейін көмекші құрылыс сызықтарын жағыңыз: Ж) Содан кейін келесі қабатта бөліктің контурларын саламыз: З) Келесі қадам-өлшемдерді қолдану: Кері байланыс. Балалар, біз қазір алгоритм бойынша жұптау элементтерімен бөліктің сызбасын орындадық. Енді өз жұмысыңызды дескрипторлармен бағалаңыз. 4. Қалыптастырушы бағалау. Ұғыну. Мұғалімнің бақылауы. (практикалық жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылар әр жұмысты бағалайды). Дескрипторлар: - осьтер салды; - көмекші сызықтарды қолданды; - сурет контурларын салды; - өлшемдері көрсетеді; - үлгіні қолданды; - қабаттарды қолданды. Үй жұмысы: шығыңыз дербес сілтемелер. https://yandex.kz/video/preview/?filmId= 15540429488673560901&from=tabbar&parent-reqid=1586842518292683-1183783816348234875900328-production-app-host-man-web-yp-309&text= СПЛАЙН+ЛИНИЯ+В+АВТОКАДЕ+2020 | Интерактивті тақта, компьютерлер. Дескрипторы на слайде в презентации. | ||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | 5. Рефлексия: - жұмыста не болды - түсініксіз не қалды - немен жұмыс істеу керек | |||||||||||
Саралау-сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||
Саралау белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижедегі тапсырмаларды таңдауда, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Оқу материалдары мен ресурстарын таңдауда (Гарднер бойынша бірнеше интеллект теориясы) көрініс табуы мүмкін. Саралауды уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолдануға болады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында білгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. | Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылатын физикалық минуттар және белсенді қызмет түрлері. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын тармақтар. | ||||||||||
Сабақ бойынша Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар КҚО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| |||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуі мүмкін (оқыту туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарға не назар аудару керек? | ||||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.