Түйіндесу. Графика және жобалау, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 1: Ақпаратты визуализациялаудың графикалық әдістері мен құралдары

Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ахымбекова Жазира Бакирханқызы

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Түйіндесу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.1.4.2. Әртүрлі түйіндесулерді, сопақша және қисық сызықтарды қалай түйіндестіру керектігін көрсетіңіз

 Сабақ

 мақсаттары

  • Оқушыларды түйіндесулермен таныстыру, сызбаға өлшемдерді түсіруге үйрету.
  • Алған білімді практикалық жұмыста пайдалану.
  • Оқушыларды ойлампаздыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
  • Тізу сызықтар мен шеңберлердегі түйіндесуді графикалық құрылымын орындаңыз

 Бағалау

 критерийлері

Оқушы келесі мақсатқа қол жеткізді:

  • Түйіндесу не екенін білді
  • Түйіндесудің түрлерін ажырата білді
  • Математика, физика, тарих және өнер арасындағы қарым-қатынасты анықтады.
  • Өз жұмысын және басқа жұмысын бағалайды, ең сәттісін таңдады.

 Тілдік мақсаттар

  • жұмыстарды шығармашылық шешім сипаттайды және сыни орындалатын жұмыстардың сапасын және қасиеттерін талдайды (коммуникативтік дағдылар).
  • пән мазмұнын зерттеу үшін пайдаланылатын субъектісінің оқыту мақсатына жету және пән мәнін ұғымдарды сөйлесуге және жұмыс істеу қабілетін арттыру үшін оқу терминологияны пайдалана отырып, тіл мен қажетті кейбір өрнектерді дамыту
  • Графиканың заманауи бағыттарын түсіндіре алады, мысалдар келтіреді
  • Өнер арқылы эстетикалық талғамды жетілдіру және дамыту

 Құндылықтарды

 дарыту

Оқушылар графикалық құрал- жабдықтармен жұмыс жасай отырып, шығармашылық тапсырмаларды орындау үдерісінде эстетикалық талғамдарын, әр түрлі графикалық әрекеттерін, дағдыларын дамытады.

 Пәнаралық

 байланыстар

Бейнелеу, математика, физика, тілдер, тарих

 АКТ қолдану

 дағдылары

Интернеттен іздеу, слайд жасау, АКТда көрсету

Бастапқы білім

Алғашқы сыныптарда бейнелеу, математика, технология пәндерінен алған білімге сүйену

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 мин.

Ұйымдастыру, сабақ мақсаттары мен таныстыру, күтілетін нәтижені анықтау

Презентация

Сабақтың ортасы

20 мин.

25 мин.

25 мин.

Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру бөлімі.

  • Презентацияны көрсетіңіз. Мысал ретінде музыкалық аспаптарды, жиһаз пішінің, су скутерін, спорттық ұшақтарды, сүйір пішінді жарыс көліктерінің, инженерлік сызбаларда, сәулет, дизайн және т.б. суреттерін көрсетіңіз.
  • №1 тапсырма. Тікелей сызықтарды біріктіріңіз

Мысал:

  • №2 тапсырма. Тікелей сызық пен дөңгелекті біріктіріңіз

Мысал:

  • №3 тапсырма. Дөңгелектерді сәйкестендіріңіз.

Мысал:

  • Тақырыпты бекіту

Тақырыпты бекіту мақсатында оқушыларға шығармашылық жұмыс орындауларын сұраңыз. Мысалы: Берілген геометриялық фигураларға түйіндесулерді салу арқылы қызықты фигуралар орындау (аңдар, ваза, өрнектер және т.б. фигуралар ).

транспортир, үшбұрышты сызғыш, өшіргіш және т.б.

Жәй қаламдар жиынтығы.

Плакаттар, кестелер

Интернет-дерек көзі:

http://www.proshkolu.ru/user/lazareva63/file/3282251/

Сабақтың соңы

10 мин.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалап, ең сәтті шыққан жұмысқа стикер жабыстырады.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бөлім бойынша білімдерін бақылау үшін, тақырыпты игеру үшін графикалық жұмыстар орындайды. Мұндай тапсырма түрі (дифференцияцалау) саралауды қарастырады.

Оқушыларға шығармашылық тапсырмалар ұсыныңыз.

Бұл тапсырма студенттердің қабілеттерінің деңгейін көрсетеді

Жұмыстар жеке-дара жүзеге асырылады, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Студенттер критерийлерге сәйкес бір-бірін өздігінен бағалайды.

Бағалау әрбір студенттің деңгейін ескереді.

Тапсырма оқушылар графикаға негізделген өз коллаждарын жасаған кезде қағаз парағына дұрыс сурет салу жолын көрсетеді.

 Бұл тапсырма материалдарды (гуашь, қарындаш, түстер журналдары), сондай-ақ суреттің объектісін (фотосуреттен немесе қиялдан) таңдауды қамтамасыз етеді. Бұл тапсырма студенттердің сызықтар, фигуралар мен түстердің көрнекі элементтерін, сондай-ақ графикалық композицияларды құрастырудың әртүрлі жолдарын қалай қолданатынын көрсетеді.

1. Барлық әрекеттерді мұғалімнің нұсқауы бойынша орындаңыз.

2. Жұмыс кезінде кенеттен қозғалыс жасамаңыз.

3. Жұмыс орнындағы тәртіпті және тәртіпті сақтаңыз.

4. Сабаққа қажетті бояулар мен материалдарды мұқият пайдаланыңыз.

5. Жұмыс орнын оқытушының рұқсатынсыз қалдырмаңыз.

Төтенше жағдайларда қауіпсіздік талаптары.

1. Егер өзіңізді жақсы сезінбейтін болсаңыз, сабақты тоқтатыңыз және мұғалімге бұл туралы айтып беріңіз.

2. Жарақат алған жағдайда оқиға туралы мұғалімге дереу хабарлаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу