7-9 сыныптардағы геометрия курсын қайталау. Геометрия, 9 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометрия

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

7-9 сыныптардағы геометрия курсын қайталау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1 Дөңес көпбұрыштың ішкі және сыртқы бұрыштарының қосындысының формуласын қорытып шығарады.

9.26 үшбұрыш ауданының формуласын (табаны мен оған түсірілген биіктігінің жарты көбейтіндісі) формуласын қорытып шығарады және оны қолданады.

9.4 төртбұрыштар (шаршы, тіктөртбұрыш, параллелограмм; табаны мен оған түсірілген биіктігінің көбейтіндісі, қабырғалары мен оларың арасындағы бұрыштың синусы көбейтіндісі, ромб: диагональдарының жарты көбейтіндісі) аудандарының формулаларын қорытып шығарады және оларды қолданады.

9.9 тікбұрышты үшбұрыштағы қабырғалардың қатынасы арқылы синустың, косинустың, тангенс пен котангенстің анықтамаларын біледі.

9.5 Пифагор теоремасын дәлелдейді және қолданады.

9.14 косинустар теоремасын дәлелдейді және қолданады.

9.15 синустар теоремасын дәлелдейді және қолданады.

9.6 Үшбұрыштың ауданының формуласын 𝑆 = 1 2 𝑎𝑏𝑠𝑖𝑛𝛾; қорытып шығарады және қолданады.

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • Дөңес көпбұрыштардың бұрыштарының формулаларын қорыту
  • Аудан формулаларын есептерді шығаруда қолдану;
  • Косинус пен синус теоремаларына есепте қолдана алу

Жетістік критерийлері

Оқушылар:

  • Геометрия курсындағы барлық матераил бойынша формулаларды біледі және оны қолданады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • Көпбұрыштың бұрыштары;
  • Аудан формулалары;
  • Косинустар теоремасы
  • Синустар теоремасы

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • радиан;
  • бірлік шеңбер, тригонометриялық дөңгелек;
  • аудан өлшемдері;
  • тригонометриялық функция;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • радианды градусқа айналдыру үшін….
  • градусты радианға айналдыру үшін…
  • бұру бағыты …… оң болады.

Құндылықтарды дарыту

 

 

«Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына:

топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту.

Мектеп миссиясы, пайымдау, әлем азаматтылығының сабақта көрінуі

Сабақ барысында оқушылардың миссиясына тоқталу: өз өміріндегі миссиясы, мен бақытты оқушымын.

Өмір бойы білім алуға дайын, адами қасиеті жоғары, зиялы, табысты тұлға дамытуға ықпал ету.

Пәнаралық байланыстар

АКТ қолдану дағдылары

https://bilimland.kz

Сабақтан тыс уақытта оқушылардың өз бетімен жұмыс жасауға болады

Бастапқы білім

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

4 мин

М

Оқушылармен амандасу және түгендеу.

М

Starter: Денелерінің жазбалары бойынша кеңістік фигураларын атаңыз

Сабақтың ортасы

5 мин

10 мин

20 мин

Ұ. Шығарылған есепті талқылау. Ұсыныстарын айту, ойларымен бөлісу.

Жұптық жұмыс:

Қосымша 1

Қосымша 2

.Сабақтың соңы

5 мин

Өзіндік бағалау

Рефлексия.

Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды. Сабақ мақсатына жету деңгейлеріне тоқталу қажет.

Үйге: №4-6 есептер

ҚБ парағы

Қосымша 3

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірледім.

Оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін жетістік критерилері мен дескрипторлар көрсетілген есепті қолдануды жоспарладым.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта АКТ-ны қолданылану кезінде

қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау қадағаланады.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Шартты белгілер:

Ұ= ұжымдық жұмыс;

Т = топтық жұмыс

Ж = жұптық жұмыс

Ө = өздік жұмыс

М = мұғалімнің көрсетуімен



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу