Замана байланысы. Көркем еңбек, 4 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8 тарау: Болашаққа саяхат | Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика- математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||
Сынып, күні: 4 |
| |||||||||
Сабақ тақырыбы | Замана байланысы. | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.3.1 Түрлі дереккөздерден алынған пішіндер мен бейнелерді бақылау негізінде идеяларды талқылау және дамыту. 4.1.4.2 Пішін мен кескін арасын байланыстыратын,бөлшектердің мағыналық түсінігін көрсету. | |||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар
| Пәндік лексика және терминдер
Неліктен екенін айта аласыз ба?
Неліктен екенін айта аласыз ба…?
| |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Азаматтық жауапкершілік | |||||||||
Пәнаралық байланыстар | География | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақ аясында АКТ дағдылары қарастырылмайды | |||||||||
Бастапқы білім | Өткен және қазіргі сәулет өнерімен таныс. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурсы | ||||||||
Сабақтың басы 7 минут | 1. Сабақтың түрі - дағдыларды қалыптастыру. Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстырыңыз. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. 2. №1 тапсырма. Оқу әдістемесі визуалды, жұмыс түрі фронталды, қабылдау - жаңа ақпараттың игерілуі. Бейнефрагменттер қарастыру. Қазақ киіз үйі https://www.youtube.com/watch?v=JOtio_xPLqM ЭКСПО – 2017 Сфера басты ғимарат https://www.youtube.com/watch?v=0RVI5KBex8A Оқушылар сұрақ арқылы конструкцияның сыртқы бейнесінің ұқсастығы мен айырмашылығына талдау жүргізеді. Сұрақтарға жауап беріңіз:
Сфераның құрылысына қолданылған материалдар туралы мәліметті мұғалім анықтауға көмектесе алады. 3. Кері байланыс: оқушылар ұсынылған жұмыстарға байланысты сұрақ қоя алады. 4. Қалыптастырушы бағалау: Толық қызықты жауаптар үшін оқушыларды мақтау. | Интернет источники https://www.youtube.com/watch?v=mq88F8B4P10 | ||||||||
Сабақтың ортасы 28 минут 2 минут | 5. №2 тапсырма. Жұмыс түрі жұптық/топтық болып табылады. Оқушылар постер жасайды. Сұрақтарға жауап беріңіз: • Болашақтың қаласы қандай болуы керек деп ойлайсыз? • Қаланы жоспарлау кезінде неге назар аудару керек? Оқушылар сыныптастарының болашақтағы қалада не күтетінін зерттеу жүргізеді. 1 жұп. Жас аналар 2 жұп. Қарт адамдар 3 жұп. Жасөспірімдер 4 жұп. Бизнес иелері Идеяңызды ұсыныңыз. Сыныппен бөлісіңіз. 6. Қалыптастырушы бағалау. Критерий бойынша бағалау: Оқушы оқу мақсатына қол жеткізеді егер: • Зерттеу процесінде белсенді; • Болашақта көргіміз келетін нәрсені зерттейді. • Жас аналар, қарттар, жасөспірімдер және бизнес иелері сияқты түрлі әлеуметтік топтарда не істеу керек екенін анықтайды. 7. №3 тапсырма. Бұл әдіс практикалық, жұмыс түрі жұптық/топтық болып табылады. Тәжірибелік жұмыс Топта талқылаңыз. 1. «Болашақтың қаласы» жобаларын қорғау 1-топ «Тұрғын үйлер» (слайд) Мәселе: болашақ қалада қандай үй болуы керек? Мақсаты: қандай үй салу керек екенін, оларды қалай ұйымдастыру керектігін ойластыру. 2-топ «Мектеп-балабақша» (слайд) Мәселе: мектеп пен балабақша салу қажеттілігі. Мақсаты: мектеп пен балабақшаның қандай нысаны бар екендігі туралы ойлану. 3 топ «Демалыс аймағы» (слайд) Мәселе: болашақта қаланың демалыс орны қандай? Мақсаты: демалыс аймақты қай жерде орналастыру керек екенін ойластыру, онда не болады? (Қалалық жоспармен жұмыс істеу) Біздің қалада үйлерден басқа, қаланың тұрғындары үшін не қажет? Жауап: Жасыл аймақтар - ағаштар, бұталар, шөптер, көгалдар, субұрқақтар мен бассейндер. - Әр түрлі архитектуралық құрылыстарды салу кезінде қандай материалдарды пайдалануға болады? Болашақта сәулеттік ғимараттарды салу барысында қандай материалдар қолданылады жұпта талқылаңдар. Сұрақтарға жауап бер:
Өз идеяларыңды альбомдарыңда жазыңдар. Графикалық материалдарды қолданып, болашақ ғимаратының нобайын жасаңыз. Оқушылар болашақ ғимаратының нобайын жасап, оны қандай материалдардан салу мүмкіндігін талқылайды. Алған мәліметтер негізінде сыни тұрғыда ойлау дағдыларын дамытып, шығармашылық идеяларды дамыта түседі. Өз идеяларыңды альбомдарыңда жазыңдар. Графикалық материалдарды қолданып, болашақ ғимаратының нобайын жасаңыз. Бұл тапсырма алынған ақпаратқа негізделген сыни ойлау мен шығармашылық идеяларды дамытуға бағытталған. Шығармашылық тапсырма тақырыптарының үлгілері:
8. Кері байланыс:
| Формат А3, фломастерлар. Альбом, графикалық материалдар | ||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | 9. Дескрипторлар - ғимараттың эскизін орындайды; - көлем береді; - жұмыс креативті. 10. Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
11. Үй жұмысы: келесі сабаққа қажетті түрлі көркемдік және қолда бар материалдарды алып келіңіздер. | |||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
| Өзара бағалау;Бір-бірін бағалау;Оқытушының байқауы. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.