Неміс "әлеуметтік-нарықтық экономикасының" ерекшеліктері қандай? Дүние жүзі тарихы, 9 сынып, сабақ жоспары.
Келісілді «Тарих және география» ӘБ меңгерушісі ______________________________________________ |
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі 6. ХХ ғасыр екінші жартысындағы батыс елдерінің даму ерекшеліктері | Мектеп: | ||||
Мерзімі: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Класс: 9 | Қатысқандар: | Қатысқандар: | |||
Сабақ тақырыбы | Неміс "әлеуметтік-нарықтық экономикасының" ерекшеліктері қандай? | ||||
Сабақ түрі | Сабақта оқушылардың зерттеушілік қабілеті арқылы жаңа тақырыпты зерттеу | ||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.1.3 мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау; 9.1.2.2 әлемнің жетекші және дамушы елдерінің адамдарының өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау; 9.3.1.1 1970 - 1980 жылдардағы әлеуметтік саладағы өзгерістерді сипаттау үшін" әл-ауқат жағдайы " ұғымын пайдалану | ||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: ГФР тарихи даму заңдылықтарын анықтайды ГФР халқының өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтайды 1970-1980 жылдардағы әлеуметтік саладағы өзгерістерді сипаттау үшін" берекелі мемлекет " ұғымын қолданады | ||||
Тілдік мақсат
| Оқушылар: - батыс қоғамындағы әртүрлі топтардың рөлін зерттеу; - Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі батыс қоғамындағы өзгерістер туралы рөлдік ойын құру(сөйлеу, тыңдау және оқу дағдылары) | ||||
Пәндік лексика | Жаһандық азаматтық: өз мүдделерін ғана емес, қоғам мүддесі үшін іс-әрекеттер үшін әлеуметтік жауапкершілікті қабылдау ұстанымын қалыптастыруға ықпал ету. | ||||
Құндылықтарды дарыту | Қазақстан тарихы: Қазақстанның қалыптасуы мен жаңғыруындағы тұлғаның (ұлт көшбасшының) рөлін көрсету. | ||||
Пәнаралық байланыс | Интернет-ресурстарды, планшеттерді, ноутбуктерді пайдалану. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Жоспарланған сабақ қадамдары | Жоспарланған сабақ әрекеттері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 минут | Ой шақыру кезеңі: (У/К) суреттер мен түсініктемелерді қарастырыңыз. Талқылауға арналған сұрақтар: Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Германияның бөліну себептері туралы не білесіз? Мұның салдары қандай болды? Батыс және Шығыс Германияда қандай қоғамдық-саяси жүйе қалыптасты? ЦО және КО сыныбымен бірлескен талқылау | Слайды 1-4 | |||
Сабақтың ортасы 30 минут | Түсіну кезеңі: Жалпы сыныптағы пікірталас: (5мин) Неліктен Батыс Германия (Германия) нацизмді жеңгеннен кейін капиталистік даму жолын таңдады? Маршалл жоспары Екінші дүниежүзілік соғыс аяқталғаннан кейін Батыс Германияны қалпына келтіруде қандай рөл атқарды? 1-Тапсырма (жеке, жұппен, 5 мин) Ресурстарды оқыңыз (1-қосымша "неміс "әлеуметтік-нарықтық экономикасының ерекшеліктері қандай") және сұрақтарға жауап беріңіз: Германияның әлеуметтік-экономикалық дамуының тарихи заңдылықтары қандай? Неліктен Германияның экономикалық және саяси бағыты Батыс елдеріне бағытталған? ХХ ғасырдың 60-жылдарының аяғындағы Германияның экономикалық дамуының нәтижелерін сипаттаңыз. Дескрипторлар, оқушы: Германияның әлеуметтік-экономикалық дамуының кем дегенде 2 заңдылығын тізімдейді. Германияның батыс елдеріне бағдарлануының 1-2 себептерін тізімдейді ХХ ғасырдың 60-шы жылдарының соңына қарай ГФР-дың экономикалық даму қорытындыларын (кемінде 2) сипаттайды. 2-тапсырма (жұптарда, топтарда, 5 мин) 2-қосымшадағы "Германияның экономикалық дамуы. "Әлеуметтік нарық" мәтінін оқыңыз және тапсырмаларды орындаңыз: "Әлеуметтік нарықтық экономика"теориясы мен практикасының өзіндік ерекшеліктерін сипаттаңыз Неліктен оларды "неолиберализм"деп атайды? "Әлеуметтік нарықтық экономика" саясатындағы нарық пен мемлекеттік реттеудің арақатынасы қандай? ХХ ғасырдың 60-жылдарының аяғында Германияның экономикалық дамуының нәтижелеріне баға беріңіз. Дескрипторлар, оқушы: "Әлеуметтік нарықтық экономика" теориясы мен тәжірибесінің ерекшеліктерін тізімдейді (3-тен кем емес) Германия мысалында "неолиберализм" терминінің мағынасын түсіндіреді Мемлекеттік реттеу шараларын Германия мысалында нарықтық экономика жағдайларымен байланыстырады. ХХ ғасырдың 60-шы жылдарының аяғында Германияның экономикалық дамуының нәтижелеріне баға береді. 3-тапсырма (топтарда, 5мин) 3-қосымшаның ресурсы "1970-1980 жылдардағы Германияның әлеуметтік саласындағы өзгерістер" мәтінін оқып, тапсырмаларды орындаңыз: ХХ ғасырдың 70-80 жылдарында Германияның әлеуметтік саласында қандай өзгерістер болғанын сипаттаңыз. Маргарет Тэтчердің билігі кезіндегі Ұлыбританияның әлеуметтік саласындағы өзгерістермен салыстырыңыз, ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтаңыз. Қорытынды жасаңыздар. Дескрипторлар, оқушы: ХХ ғасырдың 70-80 жылдарындағы Германияның әлеуметтік саласындағы кем дегенде 2 өзгерісті сипаттайды. Маргарет Тэтчердің басқаруындағы Ұлыбританияның әлеуметтік саласындағы өзгерістермен салыстырады, ұқсастықтары (1-2) мен айырмашылықтарын (1-2) анықтайды, ой-қорытынды жасайды. | Слайд 5 Слайд 6, Приложение 1 Слайды 7-8, приложение 2 Слайд 9, приложение 3 | |||
Рефлексия 5 мин | Слайд 10 | ||||
Дифференциация - сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік | |||
ФО: мұғалім түсініктеме береді, оқушылардың жауаптарын түзетеді Топтағы жұмысты смайликтер арқылы бағалау: Жарайсың Жақсы Тырысу | Интерактивті тақта мен планшетті 20 минуттан аз уақыт ішінде пайдалану Физикалық минуттар: Бейне https://www.youtube.com/watch?v=x0GksFUDFQ4 Мультимедиялық шкафта жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелері • Тәртіп пен тәртіпті, қауіпсіздік ережелері мен тазалықты сақтау; • Нұсқаушының нұсқауы бойынша жұмысқа орналасуға және оларды ерікті түрде өзгертпеуге; • Мұғалім анықтаған әрекет түрімен ғана айналысу; • байқалған аппараттық ақаулар немесе бағдарламалық қамтамасыз ету ақаулары туралы мұғалімге дереу хабарлау;
| ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық студенттер AC -ға қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс па? Сабақтың уақытша кезеңдеріне төтеп берілді ме? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||
Жалпы балл Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты не жақсартуы мүмкін (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы не таптым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? | |||||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.