Қауіпсіздік ережесі. Гимнастикадағы композициялық элементтер құру. Дене шынықтыру, 10 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3-бөлім. Гимнастикадағы денені басқарудың қозғалыс дағдылары.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Қауіпсіздік ережесі.

Гимнастикадағы композициялық элементтер құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.3.4.4. Дене белсенділігін дамыту және бағалау үшін тәуекелдерді басқару стратегиясын енгізу

10.2.2.2. бірлескен жұмысты оңтайландыру мақсатында өзінің және өзгенің командалық көшбасшылық дағдысын бағалау.

 Сабақ

 мақсаттары

Қауіпсіздік ережелерді біледі

Әр-түрлі жағдайларда жүйелі қозғалыстармен акробатикалық жаттығулар құрамы және комбинацияларды бағалаутәсілдерін менгере алады.

 Бағалау

 Критерийлер рі

- Оқушылар ЖФД кешенінакробатикалық жаттығулар құрамын(акробатикалық секіру, тепе теңдік, лақтыру қозғалысы) орындау барысында, кемінде бұлшық еттің бір тобына (иық белдеуі, тығыздауыш, аяқ), дененің түрлі бұлшық еттеріне күш түсіруді реттей білудің қарапайым дағдыларын реттей білетіндіктерін көрсетеді.

- Оқушылар өзгермелі жағдайларда акробатикалық жаттығулар құрамын құру және келтіруге арналған кешенді ұсына алады

 Тілдік

  мақсаттар

 

  • Пәнге тән лексика мен терминология:
  • жүгіру, секіру және лақтыру дағдыларын қолдану әдісін сипаттау
  • дене даярлығы, денсаулық, дене даярлығының құрамдастары: күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік
  • аса кең таралған төрт созу түрі: статикалық, баллистикалық, проприоцептивтік жүйке-бұлшық ет және серпінді

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

-Акробатикалық жиынтық құрастырғанда неге реттілікті ауыстыру маңызды?

-Ұсынылған кешен қалайша мақсатқа жеткізді?

-Жұмыстың нәтижелілігі мен физикалық белсенділік пен демалыстың реттілігі үшін қандай жаттығулардың орнын ауыстыруға болатын еді?

 Құндылық

 тарды

 дарыту

Сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік, жауапкершілігін арттыру.

 Пәнаралық

 

 байланыстар

Сабақты математика пәнімен байланыстыру

 АКТ қолдану

 дағдылары

Акробатикалық жаттығулар құрамын(акробатикалық секіру, тепе теңдік, лақтыру қозғалысы) құру және келтіру техникалық әдіс тәсілдерін интернеттен көрсету

Бастапқы білім

Әртүрлі жағдайларда жүйелі қозғалыстар және комбинациялар құру сапасын дамытуға арналған жаттығуларөткізудің әдіс тәсілдері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3-5

Оқушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, рапорт қабылдау, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Бір орында оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру, жүруден жүгіріске өтіп алаң шетімен жүгіру. Жүгіруден жүріске өтіп, жалпы дамыту жаттығуларын жасау.

Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық.

Сабақтың ортасы

25-30

(Т, ЖЖ, Ж, Ф) Оқушылар жаттығуларды кішкене топтарда орындайды:

Алға-артқа тоңқалаң асып түсу,

Ұзына тоңқалаң асып түсу,

Қолға тірене тұру,

Екі жанға айналу, алдыға қарай айналу.

(Ж, ЖЖ, Т,Ф) төрттік топтарда (бірақ жұппен жұмыс жасай отырып), келесі жаттығуларды орындаңыз: тірене тұру, айналу, бұрылу және тоңқалаң асып түсу; бір немесе екі қолмен толқын тәрізді қимылдар; жатқан жерден шеңбермен айналу; сермеу, айналу, би адымдарымен бірге секіріп сермеу, үйренген жаттығулар жиынтығы. Бір жұп екінші жұптың қимылдарын жазады, содан кейін жұптар орын алмастырады.

Еркін жаттығуларға музыка таңдау.

(Ж, ЖЖ, Ф) Гимнастикалық секіргішпен жаттығулар кешені:

  • Секіргіштегі жаттықтыруды ең бірінші жай, биік емес секірулерден бастаңыз. 3-20 қайталау.
  • Секіргіштен бірінші оң аяқпен, сосын сол аяқпен тез тез секіріңіз. 15 – 20 қайталау. Сізде бір орында тұрып жүгірген кейіп пайда болу керек.
  • Секіргіштің әр айналымына 2 секіруден жасаңыз. 3-15 қайталау. Жаттығулар жай шапшаңдықпен орындалады.

Оқушыларға сол секілде жаттығулар кешенін жасауды ұсыныңыз және түрлі гимнастикалық снарядтар беріңіз.

Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік. Оқушылар қолдану үшін түрлі арнайы музыкалық аспабтар және оқу-әдістемелік нұсқаулықтар

http://www.fizkult-ura.com/sport-gymnastics

Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Музыка ойнататын құралдар

Жоспарланған әрекет үшін керекті инвентарь. Секіргіш, гимнастикалық төсеніштер. Мұғалім ысқырығы, планшет, интернет өздігінен жаттығулар кешенін іздеуге арналған ноутбук, сабақтың өту барысын жоспарлау және оқушылардың пульсін тексеру үшін секундомер

Сабақтың соңы

3-5

Жабдықты топпен ақырын орнына қою және басқа топтар бұны аяқтамағанша, орын тауып, тұру. Оқушылар қолды жоғары созып алға қарай жылжый жұреді. Тыныс алу жүйесін қалпына келтіру жаттығуларын орындау үйге тапсырма беру қорытындылау.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Композициялық тапсырмалар кезінде нәтижесі, тапсырмасы мен жабдығы бойынша айырмашылық.
  • Өз қимылдар сөз қорын тереңдету үшін реттіліктерін құрғанда қабілетті оқушыларға қиындау сұрақтар қойыңыз.
  • Сәл әлсіз оқушыларға көмектесу үшін композициялық тапсырмаларды және де топ мүшелері санын азайту немесе жеңілдету.
  • Байқау, тыңдау, сұрақ қою.
  • Оқушылар қозғалғанда қажет болғанда тоқтап, қауіпсіздік туралы біліп, тапсырмаға қатыса ма?
  • Оқушылар алаңда ара қашықтықты және динамикалық өзгерістерді біле ме?

Топтық композиция мен талқылау сапасы.

  • Денсаулық пен дене, қауіпсіздік, салмақ/ағын динамикасы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.