Еркін ритмикалық гимнастика жаттығулары. Дене шынықтыру, 8 сынып, сабақ жоспары. 6 сабақ.
Қысқа мерзімдік сабақ жоспары №6
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 3 бөлім: Гимнастика элементтері және оның түрлері | Мектеп: | |||||||||||
Мерзімі: | Мұғалім: | ||||||||||||
Сынып: | 8 | Қатысатындар саны: | Сабақта жоқ: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Еркін ритмикалық гимнастика жаттығулары | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) | 8.2.2.2.Көшбасшылық дағдыларды және командалық жұмыс дағдыларын қолдану | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Жетістік критерийі |
| ||||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Өздерінің когнитивтік және физикалық білімдерін, гимнастика контексінде түсініктері мен дағдыларын көрсете және талқылай алады. Русский: Бег, прыжок, кувырок, строевые приемы Казахский: Жүгіру, секіру, ауынау, саптық тәсілдер Английский: Running, jumping, somersaults, combatant receptions | ||||||||||||
Құндылықтарды арттыру | 1. Ынтымақтастық 2. Өзара көмек көрсету және өзін-өзі сақтандыру | ||||||||||||
Жалпы ғаламдық тәрбиелеу | Жауапкершілік, әртүрлілік, өз мәдениетін, жеке басын және жеке құндылықтарын түсінуді құрметтеуді қамтитын өзара байланысты әлемдік қоғамдастыққа жатқызу сезімін тәрбиелеу. | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылар | Жаттығуларды және дененің қалпына келтіру жүйелерін көрсету | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
| ||||||||||||
Алдыңғы білім | Оқушылар бұрынғы тәжірибеден бй тәсілдерін біледі | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Кіріспе дайындық бөлімі 10-12 мин | Күтілетін қызмет түрлеріне сәйкес қауіпсіздікті түсіндіру. Сабақ мақсатын және жетістік критериелерін айту, түсіндіру. Жүгіру. ЖДЖ. | Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын. | |||||||||||
Негізгі бөлім 25-30 мин | (Б, ЖЖ, Ф) Оқушылар жұпта ырғақты гимнастика кешенін орындайды: а) басты қозғалту: қарапайым және иекті көтеріп әрі түсіріп жан-жаққа бұру, алға және артқа еңкею, айналмалы қозғалыстар; ә) қолды қозғалту: айқас, айналмалы, көтеру және түсіну, білезіктің, тоқпан жіліктің, иықтың әр түрлі қозғалыстарын үйлестірумен бір уақытта және кезек-кезек; б) денені қозғалту: еңкіштену және жапсырылу, еңкеюлер және бұрылулар, тербелулер, толқындар, бүгілу және жазылу – омыртқа бағанының, ияқ белдеуінің және жамбас-ұршық аймаағының белгілі бір бөліктерінде әрекеттерді әр түрлі үйлестірумен; в) аяқты қозғалту: көтеру және түсіру, серпу, аралық немесе қорытынды тоқтап серпу, тура және әр түрлі дәрежеде бүгілген аяқтарды бүгу және жазу, табанның, тізенің, жамбастың әр түрлі әрекеттерін үйлестірумен. | Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын. Интернет-ресурстар,Еркін шығармашылық. | |||||||||||
Қорытыңды бөлім 3-5 мин Үй тапсырмасы | Қорытындылау. Бағалау парағын толтыру және рефлексия жазылады. Үй тапсырмасы: Қағазға бір бй тәсілін комбинациясын құрастырып жазу | Еркін шығармашылық. | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Деңсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1:
2: | |||||||||||||
Б , С = бүкіл сынып, Тәж = оқушы тәжірибесі, Т= топтық жұмыс, Д = мұғалімнің көрсетуі,
ЖЖ = жұптық жұмыс, Ф = формативтік бағалауды қолдайды, Ж = жеке жұмыс, К = оқытушы көрсетеді
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.