Нысанды басқару дағдысын дамыту: Қол/Аяқ дрибблы. Дене шынықтыру, 1 сынып, сабақ жоспары.


Дене шынықтыру

5-бөлім: Денені басқару, нысанды басқару және тірек-қозғалыс дағдыларын дамыту

Тақырыбы: Нысанды басқару дағдысын дамыту қолаяқ дрибблы

Мектеп: физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мерзімі: № 15

Мұғалім аты-жөні:

СЫНЫП: 1

Қатысқандар саны:

қатыспағандар:

Осы сабақарқылыіскеасатыноқытумақсаттары

Түрлі жаттығулар орындап жатқанда жеке бәсекелестік пен сенімділікті жетілдірудің маңыздылығын тану.

Өзінің қозғалыс күші мен шектеулерді сипаттауға қабылетті болу.

 Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар келесіге қабілетті:

Мұғалімнің ұдайы қолдауымен допты оң/сол жағындағы көршісіне бере алады.

Ойынның шартын орындай отырып командада жұмыс жасай алады.

Оқушылар көпшілігі келесіге қабілетті:

Мұғалімнің болмашы қолдауымен допты оң/сол жағындағы көршісіне бере алады.

Ойынның шартын орындай отырып командада жұмыс жасай алады.

Кейбір оқушылар келесіге қабілетті:

Өз бетінше допты оң/сол жағындағы көршісіне бере алады.

Ойынның шартын орындай отырып командада жұмыс жасай алады.

 Тілдік мақсат

Оқушылар тірек-қозғалыс дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсете алады.

Кілтсөздерментіркестер:

тірек-қозғалыс дағдысы, тепе-теңдік, пішін, бас, қол, аяқ, толық дене, иық, екі аяқпен секіру, қоян секіруі, жанмен шоқырақтау, сырғу, секіру, қауіпсіз.

тірек-қозғалыс дағдысы, тепе-теңдік, пішін, бас, қол, аяқ, толық дене, иық, екі аяқпен секіру, қоян секіруі, жанмен шоқырақтау, сырғу, секіру, қауіпсіз.

тірек-қозғалыс дағдысы, саппен жүру, асықпай жүгіру, секіру, жүгіру, өткізу, қашықтыққа секіру, керілу, қауыпсіз, тәуекел.

Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып тілі:

Талқымәселелері:

Тағы нені істеп көруге болады? Ең ұнамдысы қайсы?

Негеекенін айта аласың ба?

Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба?

Алдыңғы білім

Оқушылар алдыңғы дене шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден және үй ішінде мен балабақшада негізгі қозғалыс қабілеттілігі мен сенімділігін және фундаменталды қозғалыс дағыдларын дамытты деп күтіледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер (төмендегі жазбаны жоспарлаған іс-әрекетіңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар

Жүгіру 1 минут

(Б, Ж, Тәж, ф)Сынып екі топқа бөлінеді ұлдар бөлек қыздар бөлек оқушылар шеңберге тұрып өз күштерімен жалпы дамытатын жаттығуларды орындайды. Тамсырманы екі тірде орындауға болады. Шеңбердің ішінде оқушылар өздері келісіп бір дарынды баланы таңдайды жалпы дамытатын жаттығуларды араларында өткізуге немесе әр оқушы кезекпен бір жалпы дамытатын жаттығудан өткізеді қалған оқушылар соннан қайталап жасайды

Кең, ашық кеңістік.

Ортасы

.

1 Тапсырма

(Б, Ж, Тәж, ф)Алаң шеңберінде допты аяқпен қақпайлаңдар. Өзге оқушылардан қашқақтаңдар және бос кеңістік қарастырыңдар. Әрдайым жүгірісте болып шағын қадамдар жасаңдар. Дабылдың немесе ысқырғыштың дыбысын естігенде допты тоқтату қажет.

Желі аздап босатылған доптар жаңадан келгендерге доп қағуды үйренуге өте ыңғайлы. Оқушыларға допты аяқтың сыртымен не ішкі жағымен (аяқтың бақайларымен емес) ақырын теуіп отырып, допты әрдайым өзіне жақын ұстау керектігін есертіп қойыңыз. Домалап бара жатқан допты қалай тоқтатамыз?« Доппен ойын»(Б, Ж, Тәж, ф)Ойыншылар парласып бір-бірінен 1- 2 м. алшақ тұрады. Балалардың бірі допты аяғымен теуіп серіктесінің аяғына тура беруі керек. Ол допты аяғымен тоқтатып алып, сол әдіспен кері соғады. (Б, Ж, Тәж, ф) Екі немесе үш оқушы төрешілер болады бір бірімен ақылдасып топтарға ұпай береді (Мұғалім бәрін сыртан байқап жүреді )

Кең, ашық кеңістік.

Визуалды көмек: ламинатталған суреттері (міндетті емес).

Дене тәрбиесі Әдістемелік құрал 1сынып

Соңы

  • Ойлану: Тірек-қозғалыс дағдысының не екенін бәріміз білеміз бе?
  • Барлықтарын еденге жатып көздерінді жұмындар. Тау басынан ұшып бара жатқан құсты елестетіңдер (мыс, бүркіт) де өздерінді сол құс деп санандар.Үш рет терең тыныс алығыз да қанаттарынды ауда жазғанда жолдағы бұлттарды үрлеп жіберіңдер, бірақ тыныс алғанда шу шығармандар. Кеудемен емес ішпен тыныс алып көріңдер, сөйтіп шынымен терең дауыссыз тыныс аласыз. Осылайша жұмсақ жолмен мұрынмен тыныс ала алсасындар ма? Ақырындап тізелерінді ішке алып келіп, қырмен жатыңдар да көздерінді ашындар. Содан кейін ақырын отырып бөлмеден шығуға дайын болындар. Жақсы қалыпта отырған оқушылар тізбектің бірінші бастайды. Жақсы отырған оқушалардың иығынан ұстаңыз және оларға аяқ ұшымен барып есіктің алдында тізілсін және сыныпқа қайтсын деп айтылады.

Кең, ашық кеңістік.

Қосымша ақпарат

Түрлендіру – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздікті тексеру

АКТ сілтемелері

  • Үлгере алмайтын, қалып қоятын оқушылар мықты және дарынды балалардың сонынан қайталап ереді
  • Кеңістікте қозғалыс сөздік қорларын кеңейту үшін жаттығып жатқан қабілетті оқушыларға қиынырақ сұрақтар қойылады.

Қозғалысойынжәне эстафета ойынойнағанкездемықтыдарындыоқушыларөзкреативтікойларынжәне қимыл қозғалыстарын көрсетеалады. «Доппен ойын» Ойын кезінде

  • Мұғалімнің сырттан жүріп байқауы
  • Б алалармен тақырып бойынша әңгімелесу
  • Керек кезінде оқушылар тоқтай ала ма ?

Оқушыларойынойнағанкездеерекшеқимылқозғалыстарынкөрсете ала ма?

  • Ғылыммен байланыс – денсаулық және дене, қауіпсіздік , биология.
  • Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылықтарын қолдайды.

Өзгелердің пікірін сыйлай отырып, олармен жұмыс жүргізу

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/меңгеру мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты солжақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.