Фотосинтездің шектеуші факторлары. Биология, 11 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ : Биология | Мектеп : | ||||
Күні | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып : | Қатысқандар саны : | Қатыспағандар | |||
Сабақтың тақырыбы : | Фотосинтездің шектеуші факторлары | ||||
Осы сабақта орындалатын оқу мақсаттары |
| ||||
Оқу мақсаттары | 11.1.2.4 – Фотосинтездің шектеуші факторларын зерттеп түсіндіру. | ||||
Бағалау критерийлері | 1. Тәжірбиелік сабақтың ережелері мен әдістерімен жұмысты мұқият жасау. 2. Қажетті құрал- жабдықтар мен материалдарды пайдалану. 3. Айнымалыларды анықтап, бақылау.4. Әдістемелер мен сұрақтарды рет-ретімен, әдістемеге сай орындау. 5. Қауіп-қатерлерді анықтап, қауіпке қатысты баға бере отырып, қауіпсіздікке қатысты түзетулерді енгізу. 6. Қауіпсіздікті сақтау үшін қажетті құрал-жабдықтарды қолдану. 7. Нақты, дұрыс мәліметтер алу, алынған мәліметтерді әдістемеге сай жазу, жазу барысынды қажетті бірліктер мен белгілерді пайдалану. 8. Қорытынды шығару. | ||||
Тілдік мақсаттар | Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы Фотосинтездің шектеуші факторларына жатады ... СО2 концентарция ... Жарықтың түрлі белсенділігі фотосинтезге ... Пәнге қатысты лексика мен терминология Фотосинтездің қарқындылығы Жарықтың белсенділігі Элодея/кабомба Оттегнің көпіршіктері Арақашықтық СО2 концентарция Температура | ||||
Құндылықтар | Сыйластық, өмір бойы оқу. | ||||
Пәнаралық байланыс | Химия – фотосинтездің химиялық реакциясы. Оттегі газы. Физика - жарық сәулесі /арақашықтық. | ||||
АҚТ ны қолдану | Оқытуды визуализациялау үшін қажет (видео). | ||||
Алдыңғы білім | Қоректену : 6, 7, 8, 9, 10. Тыныс алу: 10. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | (К) Амандасу. Ойлау қабілетінің активациясы:
Сабақ мақсаты мен оқыту критерийлерімен танысу | Презентация | |||
Сабақтың ортасы | Тәжірбиелік сабаққа дайындықты тексеру (Т) Қауіпсіздік техникасы бойынша инструктажды жүргізу. (К) Жұмыс барысы мен нәтижиелерін түсіну мақсатында видео қарау.
(И) Оқушылар тәжірбиелік сабақ орындайды. Дескрипторлар:
Алынған мәліметтерді топпен сараптау. Мәліметтерді салыстыру. | Презентация
видео | |||
Сабақтың соңы | Қорытынды Рефлексия: 2 жұлдыз, бір тілек | Стикерлер. | |||
Қосымша ақпарат | |||||
Үйге тапсырма | |||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?– | Денсаулық және қауіпсіздік ережелері | |||
Дағдылары жоғары оқушыларға “аталмыш жұмысты қалай жетілдіруге болады» деген комментарий жазуды ұсыну. | Тәжірбиелік жұмыс- эксперттік бағалау және оқытушыны бағалау. | Биология кабинетіндегі өзін-өзі ұстау ережелері мен тәжірбиелік сабақ кезіндегі ҚТ. | |||
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.