Бүтін көрсеткішті дәрежелік функция, оның қасиеттері мен графигі. Алгебра, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 5.09.2022 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

11.1А бөлім: n-ші дәрежелі түбір

Сабақ тақырыбы:

Бүтін көрсеткішті дәрежелік функция, оның қасиеттері мен графигі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.5.1.1 дәреже көрсеткішіне байланысты бүтін көрсеткішті дәрежелік функцияның графигін білу және сала алу;

Сабақ мақсаттары

  • бүтін көрсеткішті дәрежелік функцияның графигін салады және оның қасиеттерін сипаттай алады;

Бағалау критерийлері

  • бүтін көрсеткішті дәрежелік функцияның графигін салады
  • бүтін көрсеткішті дәрежелік функцияның қасиеттерін сипаттай алады

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • бүтін көрсеткішті дәрежелік функция;
  • бүтін көрсеткішті дәрежелік функцияның графигі;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Дәреже көрсеткіштері ... сан функциялар графигі ... болады.

Дәреже көрсеткіші ... сан болатын функциялардың анықталу облысы ... болады.

Дәреже көрсеткіші ... сан болатын функциялардың мәндер облысы... болады.

Дәреже көрсеткіші ... сан болатын функциялардың өсу (кему) аралықтары... болады.

Дәреже көрсеткіші ... сан болатын функциялардың т аңбатұрақтылық аралығы ... болады.

Құндылықтарды дарыту

Бірлесіп жұмыс істей алу; өзара ынтымақтастық,сондай-ақ, өзара түсіністік қасиеттерін дамыту; шешім қабылдау, қалыптастыру, талдау дағдыларының болуы.

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Дәреже, түбір анықтамаларын білу. функцияларының графиктерін салу және олардың қасиеттерін анықтау.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

7 минут

Амандасу. Оқушылардың сабаққа дайындығын бақылау.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Бұрын өтілген функцияларды және олардың графиктерін қайталау.

Оқушыларға дәптерде төмендегі кестені толтыруды ұсыныңыз.

Функция атауы

Функция мысалы

Функция

дәрежесі

Сызықтық

Кубтық

Кері пропорционалдық

4 – слайдтағы мысал бойынша функциялардың графиктерін салуды ұсыныңыз.

Функция графиктерін слайд 5 бойынша тексереді және талдау жасайды.

Проблемалық мәселені қоя отырып, төмендегі сұрақтарды талдай отырып, бүтін көрсеткішті дәрежелік функцияға анықтама беру.

  • Осы барлық функцияларды не біріктіреді?
  • Функциялардың дәрежесі қандай сан болады?
  • Сіз қалай ойлайсыз, бұл функцияларды қалай атауға болады?

Слайдтар

1-2

Слайдтар

3-4

Слайд 5

Слайд 6

Сабақтың ортасы

ҰЖ

15 минут

15 минут

20 минут

17 минут

Мұғалім сұрақ-жауап арқылы оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіреді.

Жұптық жұмыс

Оқушыларға бүтін көрсеткішті функциялар мен оның графиктері дайын сызба түрінде беріліп, сәйкестендіру керек.

Бағалау критерийі:

Оқушы

  • бүтін көрсеткішті функциялар мен оның графиктерін ажырата алады;

Дескриптор:

Дұрыс жауаптары тақтада көсретіледі

Жұптық жұмыс

Бағалау критерийі:

Оқушы

  • графигін сала алады;
  • Графикті абцисса осьі бойынша жылжыта алады;
  • Графикті ордината осьі бойынша жылжыта алады;

Дескриптор тақтада көрсетіліп, оқушылар өзін-өзі тексереді. Әр жұпқа марк-схема құру тапсырылады

Өзіндік жұмыс

Тақырыпты бекіту мақсатында тест тапсырмасы мен функция графигін салуға 2 есеп беріледі.

Тапсырмалар жинап алынады. Келесі сабақта қатемен жұмыс орындалады.

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасы

Қосымша 3

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.