Тригонометриялық функциялардың туындысы. Алгебра, 10 сынып, сабақ жоспары.


10.3А Туынды

Мектеп: Алматы қаласы. НЗМ ХББ.

Мұғалім:

Сынып: 10

Күні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ номері :

Кәсіби даму мақсаты

Сабақ тақырыбы:

Тригонометриялық функциялардың туындысы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

10.3.1.13 Тригонометриялық функциялардың туындысын таба алады.

 Сабақ мақсаттары:

Оқушылар кез келген тригонометриялық функциялардың туындысын таба аладын.

 Жетістік критерийлері

Оқушы мақсатқа жете алады, егер

  • тригонометриялық  функция туындысын табады;
  • тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі; 
  • функциялардың анықтамалары мен қасиеттеріне сүйене отырып,  тригонометриялық функциялардың графиктерін салады.

 Тілдік мақсаттар:

Оқушылар:

туындыларды табу бойынша қадамдарды сипаттау үшін математикалық терминдерді дұрыс қолданады.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Функция, көлбеулік бұрыштың тангенсі (градиент), функция графигі, дифференциал, дифференциалдау, екінші ретті туынды, экстремум, кесіндідегі функцияның ең үлкен және ең кіші мәні, ирең нүктесі, алғашқы функция, интеграл, интегралдау.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Егер мен осы функцияны дифференциалдасам, ..... болады.

Егер мен оны қайтадан дифференциалдасам, ..... болады.

Осы функция градиентінің графигін сызу.

Экстремалдық нүкте қасындағы градиентті сипаттау.

Стационар нүктенің сипаттамасын табу үшін 2-ші туындыны пайдалану.

 Құндылықтарды дарыту

Адамгершілікке, бір-бірінң пікірін тыңдауға, бағалауға үйрету

 Пәнаралық байланыстар

Анализ бастамаларының есептері талқыланады

 АКТ қолдану дағдылары

Презентация, электронды тақта

 Бастапқы білім

Туынды және дифференциал

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақ барысындағы іс әрекеттер

Ресурстар және комментарилар

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру

Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.

Жаңа тақырып

27 мин

Мақсат: жаңа тақырыппен танысу

Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып таныстырамын.

(1 мин)

Оқушыларды теориялық материалмен таныстырып біреше тапсырмалардытақтада талдаймыз.

(11 мин)

4 слайдта көрсетілген 8 тапсырманы балалар өзара талдайды.

(15 мин)

Слайд 1

Слайд 2-3

Слайд 4

Топтық жұмыс

11 мин

Мақсат: балалар алған білімдерін жеке есептерде қолдану

5-слайдта көрсетілген күрделі тригонометриялық функциялардың туындысын балалар өздері топқа бөлініп талдайды.

Слайд 5

Жұптық жұмыс

18 мин

Мақсат: алған білімдерін шыңдау

Келесі слайдта көрсетілген тапсырмаларды оқушылар жұпта орындайды және талқылайды.

Карточка (А4)

Слайд 6

Жеке жұмыс

19 мин

Мақсат: әр түрлі деңгейдегі есептерді топта талқылау

5 тапсырманы балалар жеке уақытқа орындайды. 15 минуттан кейін жұмыстарды тексереміз және кері байланыс беріп қай оқушының қай деңгейде екенін талдаймыз.

Слайд 7

Рефлексия

4 мин

Сабақтың соңында оқушылардың нені түсінгенін, нені қайталау керек екендігін білу мақсатында рефлексия өткіземін.

Сұрақтар:

  • не білдік?,
  • не түсініксіз болып қалды ?
  • нені білгім келеді?

Ауызша

Үй жұмысы

1 мин

Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу.

Үй жұмысын карточка түрінде оқушыларға таратып беремін (4 есеп)

Карточка

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Информация
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.