Әдебиеттік оқу 2-сынып 3 тоқсан ҚМЖ- Қысқа мерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы:
Судың қаупі.
Қабдыкәрім Ыдырысов. Қап, қап, қарағым
Мақсаты
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру
2.2.9.1 - сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу
2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну
Сабақтың басы
Оқушылармен амандасу

Сабақтың тақырыбын хабарлау.
Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Сабақтың ортасы
1. Нақыл сөздерді оқы және түсіндір.
• Сулы жер – нулы жер.
• Су - тіршілік көзі.
• Судың да сұрауы бар.
2. Түсініп оқы.

Қабдыкәрім Ыдырысова
( 1928 – 1978)

3. Өлеңнің авторы кім?
Сызбаны пайдаланып, автор туралы әңгімеле.

Сергіту сәті
1. Дауыс ырғағын дұрыс қойып, дауыстап айт. Түсіндір.
1. Қап, қап, қармақ, қаба қой.
2. Қап, қап, қайран қарағым!
2. Суреттегі балаға қандай тілек айтасың ? Суда сақ болу ережелерін құрастыр.










№ 60 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып

Судың қаупі.

Қабдыкәрім Ыдырысов. Қап, қап, қарағым.

Мақсаты:

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру

2.2.9.1 - сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу

2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады

Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Нақыл сөздерді оқы және түсіндір.
  • Сулы жер – нулы жер.
  • Су - тіршілік көзі.
  • Судың да сұрауы бар.
  • Түсініп оқы.

Қабдыкәрім Ыдырысова

( 1928 – 1978)

  • Өлеңнің авторы кім?

Сызбаны пайдаланып, автор туралы әңгімеле.

Дескриптор:

Нақыл сөздерді оқы және түсіндіреді.

Дескриптор:

Қабдыкәрім Ыдырысова

Өмірбаянымен танысады. Өлеңнің авторы кім? Екенін айтады.

Сызбаны пайдаланып, автор туралы әңгімелейді.

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сергіту сәті

Қимылды жаттығулар жасау арқылы бойымызды сергітіп алайық

  • Дауыс ырғағын дұрыс қойып, дауыстап айт. Түсіндір.
  • Қап, қап, қармақ, қаба қой.
  • Қап, қап, қайран қарағым!
  • Суреттегі балаға қандай тілек айтасың ? Суда сақ болу ережелерін құрастыр.

Дескриптор:

Дауыс ырғағын дұрыс қойып, дауыстап айтады. Түсіндіреді.

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Үйге тапсырма беру

29-30 бет оқу.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 61 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып

Өрттің қаупі.

Лев Толстой. Өрттен құтқарушы иттер.

Мақсаты:

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады

Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Ребусты шеш.
  • Табиғат апаты дегенді қалай түсінесің? Табиғат апатына нелер жатады?
  • Орыс жазушысы Лев Толстойдың әңгімесін түсініп оқы. Мәтінде табиғат апаттарының әңгімеленеді.

«Өрттен құтқарушы иттер»

Мәтінді оқиды. Лев Толстой Аударған Сейітжан Омаров

5.Төмендегі суретке зер сал.

Суретпен жұмыс:

  • Суреттегі итке өз бетіңше ат қой.
  • Ол не істеп жүр?
  • Өртке орнаған үй туралы әңгімеле. Осы мәтін мазмұнына өзің де сурет салуыңа болады.

Дескриптор:

Табиғат апаты дегенді қалай түсінетінің айтады. Табиғат апатына нелер жататынын айтады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Сергіту сәті

Қимылды жаттығулар жасау арқылы бойымызды сергітіп алайық

  • Өрт неден шығуы мүмкін ? «Өрт – тілсіз жау » дегенді қалай түсінетіндер?
  • Ойланып, үлгіге сәйкес уаызша ереже құрастыр.

Дескриптор:

Өрт неден шығуы мүмкін ? «Өрт – тілсіз жау » дегенді қалай түсінетіндер деген сөзге

ойланып, үлгіге сәйкес уаызша ереже құрастырып. Жазады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Үйге тапсырма беру

№6. Өрт неден шығуы мүмкін? «Өрт - тілсіз жау» дегенді қалай түсі.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 62. Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып:

Не үйрендім?

ЖБ

Мақсаты:

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету.

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Теледидардан спорт хабар

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады

Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Бөлімдегі оқыған мәтіндерді пайдаланып, сұраққа жауап бер. ( «Күн шұғыласқа» ойыны).
  • Суреттегі балаларды сипатта. Оқиғасы осы суреттерге сәйкес келетін мәтіндерді ата.
  • Оқыған мәтіндердегі тірек сөздерді пайдаланып, сөйлемдер құра.

...... .....

...... Денені ..... денсаулық

...... шынықтырады. ..... .зияны.

..... . .....

Дескриптор:

Бөлімдегі оқыған мәтіндерді пайдаланып, сұраққа жауап береді.

Суреттегі балаларды сипатта. Оқиғасы осы суреттерге сәйкес келетін мәтіндерді атайды..

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сергіту сәті

Қимылды жаттығулар жасау арқылы бойымызды сергітіп алайық

  • О. Әубәкіровтің «Сүт қалай ұйықтады?» шығарманың негізгі ойына сәйкес нақыл сөздерді ата.
  • Тазалық – денсаулық кепілі. Оқиғасы осы нақыл

Сөзге құрылған мәтінді ата. Түсіндір.

  • Бөлменің қалай аталып тұрғанына мән бер. Берілген заттардың осы атауымен байланысы бар ма? Түсіндір.

Дескриптор:

О. Әубәкіровтің «Сүт қалай ұйықтады?» шығарманың негізгі ойына сәйкес нақыл сөздерді атайды.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Үйге тапсырма беру

32-33 бет оқу БЖБ тест дайындық

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 63. Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Бөлімі:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Тақырып

Атадан қалған асыл мұра. Аңқау арыстан (Ертегі)

Мақсаты:

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу

2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың тақырыбын хабарлау

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Оқушылар қайталап айтады

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Кестені мұғалімнің көмегімен түсіндір.

Атадан қалған асыл мұра

Белгілері

Ертегілер

Аңыздар

Өтірік өлең

Мысалдар

Жұмбақтар

Жаңылпаштар

Мақал – мәтелдер

Шешендік сөздер

Ауызша тараған халық шығармалар

2.жұмбақтарды дұрыс шешсең олардың ертегі кейіпкерлер екенін білесің.

3. ертегіні дұрыс, түсініп оқы.

Аңқау арыстан.

(Ертегі

Сөздік жұмыс:

Қулығына басады – қулық жасайды, алдайды.

Жері отты - жері шөптті.

Ауыр азап шегіп – шаршап, қиналып.

Жұғын да жоқ - түк те жоқ

  • Ертегі кейіпкерлерін ата және оларды сипаттап жаз. Оған жұмбақтар да пайдалан.

6, Берілген суретке зер сал. Ертегідегі оқиғаның қай сәтіне сейкес келеді? Әңгімеле.

Дескриптор:

Кестені мұғалімнің көмегімен түсіндіреді.

жұмбақтарды дұрыс шешсе олардың ертегі кейіпкерлер екенін біледі

ертегіні дұрыс, түсініп оқиды.

Дескриптор:

ертегіні дұрыс, түсініп оқы.

Сөздік жұмысын жазады.

Ертегі кейіпкерлерін ата және оларды сипаттап жазады. Оған жұмбақтар да пайдаланып жазады..

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сергіту сәті

Қимылды жаттығулар жасау арқылы бойымызды сергітіп алайық

  • Сызбаны түсіндір. Бүгінгі оқылған ертегі қай топқа жатады.

Дескриптор:

Сызбаны түсіндіреді. Бүгінгі оқылған ертегі қай топқа жатады екенін айтады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Үйге тапсырма беру

35-37 бет.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 64 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып

Ерте, ерте, ертеде.

Ұр, тоқпақ (Ертегі)

Мақсаты:

2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану

2.2.2.1 - мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу

2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың тақырыбын хабарлау

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Оқушылар қайталап айтады

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Ертегі көбіне қалай басталады екен?

«Ұр тоқпақ»

  • Неліктен Қазбайдың әкелген қанда еш нәрсе піспей қалды?
  • Балалардың әс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір.
  • Шал қандай көңіл күйде деп ойлайсың? Оған қалай көмектесер едің? Осы бағытта ертегіні аяқта.
  • Ертегінің толық нұсқасын хрестоматиядан оқуыңа немесе электронды оқу құралынан тыңдауыңа болады.
  • Мәтінді төмендегідей ретпен әңгімелеңдер.

Дескриптор:1. Ертегінің мазмұнынын түсінеді; 2. Ертегінің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді;2. Бір-бірін тыңдап толықтырады;

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сергіту сәті

Қимылды жаттығулар жасау арқылы бойымызды сергітіп алайық

Көңілді музыка ойнатылады.

  • «Ұр, тоқпақ» ертегісі қай топқа жатады?
  • 39-беттегі ертегіге берілген суретке зер сал. Қандай оқиға сәйкес келеді? Әңгімеле. Сен қандай сурет салар едің?

Дескриптор:

Ұр, тоқпақ» ертегісі қай топқа жататынын айтады.

ертегіге берілген суретке зер салады. Қандай оқиға сәйкес келеді. Әңгімеле. Салған суреттерін көрсетеді.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Үйге тапсырма беру

38-40 бет оқу.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 65. Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып :

Ерке күнім,

Келді міне кезегі ертегінің. Сақина (Ертегі)

Мақсаты:

2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың тақырыбын хабарлау

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Оқушылар қайталап айтады

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Ребусты дұрыс шешсең , келесі ертегінің аты шығады.
  • Ертегіні дұрыс түсініп оқы.

«Сақина»

(Ертегі)

Арман пиғылды - жаман ойлы.

Жиһаз – бұл жерде қымбат зат.

Бітік – мол оңбаған, залым.

  • Ертегінің соңғы сөйлемін қайталап оқы. Қалай түсінгеніңді айт.
  • Ертегі бойынша берілген сызбаларға зер салып қара.

Ертегі неше бөлімнен тұрады? Әр бөлімге ат қойып көр.

Дескриптор:

Ребусты шешеді

Келесі ертегіні алады.

ескриптор:

Ертегіні дұрыс түсініп оқиды.

Ертегінің соңғы сөйлемін қайталап оқы. Қалай түсінгеніңді айтады.

Ертегі бойынша берілген сызбаларға зер салып қарайды..

Дескриптор:

Ертегінің соңғы сөйлемін қайталап оқиды. Қалай түсінгеніңді айтады.

Ертегі бойынша берілген сызбаларға зер салып қарайды.

Ертегі неше бөлімнен тұратыны атайды. Әр бөлімге ат қояды.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Ребус суреттері

Сергіту сәті

Қимылды ойындар ойнату арқылы

жаттығулар жасап, бойларын сергітеді.

  • Осы жоспар бойынша ертегіні әңгімеле.
  • Егер осы сақина сенің қолыңа түскен болса, не тілдер едің? Тілегіңді дәптерге жаз.
  • Осы ертегі бойынша қандай суретсалар едің?
  • «Сақина» ертегісі қай топқа жатады?

Дескриптор:

Осы жоспар бойынша ертегіні әңгімелейді.

Егер осы сақина сенің қолыңа түскен болса, не тілдер едің? Деген сұраққа жауап береді. Тілегіңді дәптерге жазады..

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Үйге тапсырма беру

41-44 бет оқу.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 66. Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып

Ертегілер әлемінен. Леонардо да Винчи. Құмырсқа және бидай дәні.

Мақсаты:

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру

2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады

Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Түсініп оқы.
  • Тапсырма.

46- беттегі суретте ертегінің қай сәті бейнеленген?

Әңгімеле .

  • Әр қатарпда отырған оқушылар, бірі – құмырсқа, екіншісі бидай болып сұхбаттасыңдар.

Дескриптор:

Ертегіні түсініп оқиды.

46- беттегі суретте ертегінің қай сәті бейнеленген

әңгімелейді .

Әр қатарпда отырған оқушылар, бірі – құмырсқа, екіншісі бидай болып сұхбаттасады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сергіту сәті

Қимылды ойындар ойнату арқылы

жаттығулар жасап, бойларын сергітеді.

  • Бидай пікіріңің дұрыстығын дәлелдеңдер.
  • Осы ертегінің қай топқа жататынын белгілеп, сызбаны толтыр.

ЕРТЕГІЛЕР

Дескриптор:

Бидай пікіріңің дұрыстығын дәлелдеңдейді.

Осы ертегінің қай топқа жататынын белгілеп, сызбаны толтырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Үйге тапсырма беру

45-47 бет.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.

№ 67 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы

Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән

Тақырып

Ұйықта,бөпем, жата ғой.

Ыбырай алтынсарин. Бұл кім?! Әлди, әлди аппағым! Мағжан Жұмбаев.

Бесік жыры.

Мақсаты:

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың тақырыбын хабарлау

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Оқушылар қайталап айтады

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.

Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  • Өлеңді түсініп оқы. Ақын сұрағына жауап бер.

«Бұл кім» Ыбырай Алтынсарин

  • Ребусты шеш.
  • Бесік жырын жаттап ал және әнімен айтуға дағдылан.

«Әлди, әлди, аппағым!»

  • Жырды түсініп оқы . құрылысына мән бер.
  • «Бесік жыры»

Мағжан Жұмабаев

Солтүстік Қазақстан облысында туған.

Ақын .

Ұзтаз.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.

Сергіту сәті

Қимылды ойындар ойнату арқылы

жаттығулар жасап, бойларын сергітеді.

  • Суретке зер сал. Бесік жырларындағы сөздерді пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап бер.
  • Суретте кім бейнеленген?
  • Ана баласына қандай сөздер айтады?
  • Анаң сені қалай еркелетеді?

Дескриптор:

Суретке зер салады. Бесік жырларындағы сөздерді пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

Сұрақтарға жауап бер.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі.

Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі

Дескриптор:

Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.

Үйге тапсырма беру

78-49 бет.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Қарап көріңіз 👇


Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу