Мұхтар Шаханов «Компьютер басты жарты адамдар». Қазақ әдебиеті, 10 сынып, презентация.
Бөлім атауы:
Сандық технологияны пайдаланудағы теңсіздікМұхтар Шаханов «Компьютер басты жарты адамдар»
Мақсаты:
10.4.2.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе);
Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу.
Сабақ мақсаттары:
Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады.
Көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазады.
Бағалау критерийлері:
Топқа бөлу.
Ұлттық құндылықтарымыз арқылы 4 топқа бөлу.Парта астына оқушылардың рөлдері (топ басшысы, уақыт белгілеуші, спикер, хатшы, байланыстырушы, бағалаушы) жасырылады. Сабақ барысында өз рөлдерін атқарып шығады.
• Сабақтың мақсатымен таныстыру.
• Сабаққа жұмылдыру
• Рөлдерді анықтау.
1-тапсырма.
Жазылымға дайындық тапсырмасы
https://adebiportal.kz/kz/authors/view/933
Мұхтар Шаханов туралы әдебиет порталындағы жазбамен танысып, графикалық диктант жұмысын жазады
2-тапсырма
Жазылым тапсырмасы“Кемпірқосақ” әдісі.
«Кемпірқосақ» әдісі арқылы мәтіннен қажетті 7 ақпаратты келтіріп, контраргументті эссе жазу.
3-тапсырма. Жазылымнан кейінгі тапсырма
«Балық қаңқасы» әдісі.
«Балық қаңқасы» әдісі бойынша, “Компьютер басты жарты адамдар” үзіндісінің ішіндегі өзекті мәселені қарастырады, бүгінгі күнмен байланыстырады. Жоғары қабырға сүйектерінде өзекті мәселенің себептері белгіленеді, төменгі қабырға сүйекшелерінде дәлелдемелер жазылады. Балықтың құйрығында қорытынды, немесе мәселені шешу жолдары жазылады.
себептері
Мәс
елеРефлексия
3Қ: қызық, қиын, құндыОқушылар сабақтағы өз іс-әрекеттерін бағалайды.
Мұғалім қорытынды кері байланыс береді.
Үй тапсырмасы: Мұхтар Шаханов жайлы түрлі сайттардан дерек жинап келу.
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Посетители, находящиеся в группе Читатель, не могут оставлять комментарии к данной публикации.